Українське намисто з бісеру
Намисто з бісеру - це водночас і сучасний тренд і багатовікова традиція, яка дійшла до наших днів. В Україні намисто з бісеру завжди мало не тільки декоративну функцію, а також глибоке, символічне значення. У кожному регіоні України були свої унікальні техніки, кольори та візерунки, які розповідали про походження, соціальний статус та навіть настрій людини. Наприклад, червоний може символізувати життя і любов, зелений — родючість і зростання, а чорний — родючу землю.
Намисто з бісеру в українському стилі
Багато хто вважає, що найпопулярнішою українською прикрасою були багатоярусні намиста, проте це не зовсім так. Українки носили також силянки, гердани та бісерні браслети, які й сьогодні залишаються улюбленими для багатьох майстрів і поціновувачів.
Прикраси з бісеру: схеми
Ну і звичайно же від історії ми перейдемо одразу до діла.
Перш за все, обирайте намисто, яке вам пасуватиме до вбрання і відображатиме ваш настрій чи стиль. Якщо хочете привернути увагу до національних мотивів, обирайте кольори та візерунки, притаманні конкретному регіону України.
Силянки
Це прикраси у вигляді широких смуг або «комірок», що щільно прилягають до шиї. Вони зазвичай мають геометричні або рослинні орнаменти та складаються з кількох рядів бісеру.
Гердани
Вони мають вигляд довгих стрічок з бісеру та зазвичай їх носять на шиї, як намисто, яке спадає на груди.
Браслети в українському стилі з бісеру
Явний плюс браслетів - це те, що їх можна носити з іншими прикрасами. Можна носити один браслет, декілька на одній руці або ж комбінувати різні стилі і кольори для створення яскравого акценту.
Які кольори частіше всього використовують в прикрасах?
Як робити прикраси ми розібралися, але які кольори краще використовувати?
- Червоний символізує любов та силу.
- Синій — мир і спокій.
- Жовтий — радість та багатство.
- Зелений — природа та відродження.
У нас є окрема стаття по значенню схем та кольорів в вишивці: https://candy-yarn.com.ua/ua/a503155-gutsulskaya-vyshivka-osobennosti.html
Автор статті: Майстриня малювання, валяння та декоративного мистецтва - Настя