Мандала: Що це, схеми та ідеї
Що таке мандала?
Мандала — це круговий візерунок, який має симетричну будову та часто містить повторювані елементи. Вона символізує гармонію, порядок і єдність, тому її часто використовують у малювання, вишиванні та навіть у вʼязанні. В нашому магазині ви можете знайти символ мандала навіть в алмазній мозаїці: https://candy-yarn.com.ua/ua/g122278245-bloknoty-almaznoj-mozajki
Мандала має тисячолітню історію і означає різне в культурах світу.
Буддизм: У буддійських практиках мандали - це візуальні зображення Всесвіту, де кожна деталь має власне значення та взаємодію з навколишнім світом, божествами, космічною енергією. Створення мандали в буддизмі часто використовується як частина медитацій, що сприяє концентрації, злагоді, енергій та розуму.
Тибетські мандали: Мандали використовували для ритуальних церемоній, та їх в основному робили саме монахи з різних матеріалів.
Європейські традиції: Вони використовувались як частина вітражів у соборах, де центральне коло могло символізувати божественний світ або церкву як центр віри.
Кольори: Кожен колір у мандалі має своє значення:
- Червоний символізує енергію, силу та життєву пристрасть.
- Синій означає спокій, глибину та мудрість.
- Зелений асоціюється з природою, зціленням та гармонією.
- Золотий або жовтий колір часто символізує духовне просвітлення та божественний світ.
Мандала з ниток
В цій статті особливу увагу приділимо мандалам з ниток. Це обʼємний візерунок, який створюється шляхом намотування ниток на основу (наприклад, палички або кільце).
Нитки для своїх виробів можете знайти тут: https://candy-yarn.com.ua/ua/g116239908-vyazanie
Як зробити мандалу з ниток?
Матеріали:
- Спочатку треба взяти 2 або більше паличок та скласти їх хрестом (можна склеїти для міцності).
- Обмотайте ниткою перехрестя кілька разів, щоб закріпити конструкцію. Дехто на першому етапі використовує двосторонній скотч, щоб нитки не з'їжджали.
- Візьміть перший колір нитки, прив’яжіть її до однієї палички, проведіть нитку під наступну паличку, потім знову наверх – так утвориться вузлик.
- Робіть ці дії в надалі, щоб зробити візерунок і не забувайте змінювати колір нитки.
- При завершенні зав’яжіть останній вузлик і сховайте кінці ниток.
Як змінити колір?
Коли хочете змінити колір, просто прив’яжіть нову нитку до старої та продовжуйте намотувати.
При створенні мандали можна гратися з візерунками, змінювати напрям ниток та чергувати вузли, все це допоможе створити вам свій унікальний візерунок. А ось ідеї, які ви можете використовувати:
Автор статті: Майстриня малювання, валяння та декоративного мистецтва - Настя