Як читати схеми з бісероплетіння?
Бісероплетіння - це вид рукоділля, завдяки якому можна створювати прикраси, аксесуари та багато чого іншого з бісеру. Уміння читати схеми з бісероплетіння вкрай важливе, адже без цього неможливо створити навіть найпростішу прикрасу. Новачкам може бути трохи складно, але з практикою і розумінням основних принципів це стає простіше. Також ви потім зможете створювати схеми для своїх індивідуальних прикрас. Схеми зазвичай показують, у якому порядку потрібно додавати бісеринки для виробу. Більшість схем використовують певні символи та кольори для позначення різних кольорів бісеру.
У цій статті ми візьмемо схему плетіння бісерного джгута і розкладемо її по поличках.
Бісерні джгути - це прикраса у вигляді шнура, вона може бути різної довжини і товщини. Сплетені разом бісеринки створюють шнурок, всередині якого нічого немає. З бісерного джгута можна створювати витончені браслети, кольє або ларіат, до речі, як робити ларіат ми розбирали в цій статті: https://candy-yarn.com.ua/ua/a498744-dzhut-bisera-lariat.html
При плетінні бісерного джгута потрібно бути уважними і обов'язково стежити за схемою плетіння. Перед початком роботи знайдіть схему в інтернеті, на ній вся інформація знаходиться в правому верхньому кутку.
Circumference - це скільки бісерін піде в ширину виробу, у нашому випадку ширина виробу - 15 бісерін.
Repeat of colors - це через скільки рядів візерунок почне повторюватися. У нашому виробі через 495 бісеринок візерунок почне повторюватися.
Rows per repeat - це кількість рядів в одному рапорті.
Total number of rows - це кількість рядків з візерунком, які вказані в схемі.
Total number of beads - це загальна кількість бісеринок, прорахована на підставі кількості рядків.
Коли ми розібралися з інформаційною частиною, переходимо до візерунка. Ми бачимо три варіанти дизайну:
Draft - це схема малюнка джгута в розвороті.
Corrected - варіант візерунка в самому плетінні, на нього ми дивимося, якщо вирішили плести джгут;
Simulation - який вигляд за підсумком матиме джгут, на цей варіант ми дивимося, якщо в'яжемо джгут напівстовпчиками.
Перед початком плетіння потрібно мати на увазі, що схеми для плетіння створені спеціальною програмою, тому кінцевий результат може трохи відрізнятися.
З правого боку також знаходиться list of beads - це лістинг даного виробу, тут вказано порядок набору бісеру для даного виробу.
Спочатку йде колір бісеру, він вказаний у квадратику, біля нього кількість бісеру, яку вам потрібно набрати.
List of beads ми починаємо читати зверху, тобто, спочатку вам потрібно надіти на нитку 4 бісеринки зеленого кольору, далі 1 бісеринка жовтого кольору, 4 бісеринки чорного кольору і т.д. Так набираємо потрібну кількість бісеру для вашого джгута, дотримуючись дизайну схеми.
По закінченню роботи, відрізаємо нитку, закріплюємо її і ховаємо, доводимо джгут до завершеного вигляду і ваш виріб готовий!
Автор статті: Майстриня малювання, валяння та декоративного мистецтва - Настя