Безвідривне в'язання мотивів гачком. Детальний МК із фото.
Безвідривне в'язання
Мало хто користується такою технікою в'язання, тому що це трохи складно, особливо для майстрів-початківців.
Щоб зробити виріб, ми в'яжемо мотиви, їх велика кількість. Нитку обрізаємо і кожен новий мотив починаємо з початку. Потім потрібно зібрати їх в єдине ціле. Це втомливо та не дуже цікаво в'язати. Безвідривне в'язання в'яжеться без відриву нитки. А кожен наступний мотив починається з повітряних петель у більшій кількості. Особливо люблять таке в'язання японські майстри. Вони випустили цілу книгу по безвідривному в'язанню. Зараз ми розберемо принцип в'язання на прикладі.
Починаємо з першого мотиву (лівий нижній кут).
Набираємо 11 повітряних петель (ВП). В'яжемо з'єднувальний стовпчик (СС) у 7 ВП. Далі робимо СС у 8, 9 і 10 ВП
1-й р — (2 ВП, 1 стовпчик із накидом (ССН) у кільце)*11 раз, 1 ВП, СС у першу ВП.
2-й р — 1 ВП, в 1 ВП в'яжемо стовпчик без накида (СБН). (4 ВП, СБН в арку з 2 ВП нижнього ряду)*6 разів. На цьому в'язання першого мотиву закінчуємо. Він не повний. Нитку не відрізаємо.
В'язання другого мотиву. В'яжемо ланцюжок із 15 ВП. Замикаємо СС у 7 ВП. Далі робимо СС у 8, 9 і 10 ВП. (2 ВП, 1 стовпчик із накидом (ССН) у кільце)*11 раз, 1 ВП, СС у четверту ВП від початку. 1 ВП, з'єднуємо СС із 6-ю аркою першого мотиву, 2 ВП, СБН в арку з 2 ВП нижнього ряду. (4 ВП, 1 СБН в арку з 2 ВП)*5 раза.
Далі набираємо 15 ВП і повторюємо 2-й мотив.
Останній мотив у низці.
В'яжемо ланцюжок із 15 ВП. Замикаємо СС у 7 ВП. Далі робимо СС у 8, 9 і 10 ВП. (2 ВП, 1 стовпчик із накидом (ССН) у кільце)*11 раз. 1 ВП, СС у четверту ВП від початку. 1 ВП, з'єднуємо СС із 6-ю аркою попереднього мотиву, 2 ВП, СБН в арку з 2 ВП нижнього ряду. (4 ВП, 1 СБН в арку з 2 ВП)*10 разів. 2 ВП, СС во 2-ю ВП. 2 ВП, 1 СБН під 2 ВЖ нижнього ряду.
Далі в'язати за всіма мотивами 4 ВП, 1 СБН під арку з 2 ВП нижнього ряду. Під час переходу на кожен наступний мотив, робимо СС у 2 ВП. На самому першому мотиві робимо 1 арку з 4 ВП і 1 ЗБН.
Після цього в'яжемо починаємо в'язати 2-й ряд мотивів
Робимо 15 ВП. Замикаємо СС у 7 ВП. Далі робимо СС у 8, 9 і 10 ВП. (2 ВП, 1 стовпчик із накидом (ССН) у кільце)*11 раз. 1 ВП, СС у четверту ВП від початку. 1 ВП, з'єднати СС з аркою першого мотиву, 2 ВП, 1 ЗБН в арку з 2 ВП нижнього ряду. 1 ВП, СС з аркою другого мотиву, 2 ВП, 1 ЗБН під арку з 2 ВП мотиву, який зараз у роботі, 1 ВП, СС з аркою другого мотиву, 2 ВП, 1 СБН під арку з 2 ВП мотиву, який зараз у роботі, 4 ВП, 1 СБН
Наступний мотив в'яжемо як другий мотив першого ряду. Водночас поєднуємо мотиви з першим рядом мотивів в арки з 4 ВП.
3-й ряд мотивів в'яжемо як 1-й.
В останньому ряду всього полотна прозв'язує 4 ВП, 1 СБН по всьому краю
Ще кілька схем безвідривного в'язання з японської книги.