Огляд пряжі Nako Juliet. Переваги та недоліки
Сьогодні я вас познайомлю з новинкою 2023 від Nako - це букльована пряжа Juliet.
Моток 100 г, метраж 95 м. Склад: 88% вовни та 12% поліаміду.
Моток великий, пухкий, об’ємний з цікавою текстурою. М’який на дотик, не колеться.
Нитка об’ємна, товста, букльована, має нерівномірну структуру з завитками. Не тягнеться і складається із двох волокон вовни, які оплетені ниточками поліаміду, світлого кольору, тому в деяких відтінках, пряжа виглядає, як меланж.
В’яжеться вона прекрасно, легко і швидко. Букляшки не заважають процесу. Головне спиці обирати з не гострим кінцем. І неважливо як виглядають петлі - рівно чи ні, тому що в результаті їх зовсім не видно.
Однією з переваг букльованої пряжі є те, що, завдяки нерівномірній поверхні, вона добре маскує будь-які недоліки в роботі, такі як нерівномірність щільності в'язання або дрібні помилки.
До речі, виробник пропонує обирати спиці в розмірі від 8 до10 мм.
Звісно, що на цій пряжі візерунків не буде видно. Тому не треба ламати голову питанням “яким візерунком зв’язати?” В цій пряжі я бачу тільки лицьову гладь та хусткову в’язку.
Свій провяз лицьової гладі я зробила номером 7. Мені сподобалась ця щільність в’язання. Зразок вийшов еластичним, та на жаль не дуже пружним. Завитки заповнили отвори, тому в результаті ви отримаєте теплу річ.
Це стосується і хусткової в’язки. Провʼяз з нею я зробила теж сімкою. Тільки в ньому виділяються ребра виворітних петель. Це додає додаткового об’єму виробу.
Хоч у складі більший відсоток вовни, але через специфічну форму нитки, резинку пряжа не тримає. Свою я зв’язала спицями 5 мм.
В ній тільки і видно де лицьова та виворітна петлі. Як для оздоблення виробу і щоб край не закручувався, цього більш ніж достатньо.
Що стосується гачка. Виробник радить обирати його в розмірі 7-8 мм. Свій пров’яз я зробила також сімкою. Скажу одразу, що петлі погано видно, тому для новачків цим інструментом буде складно в’язати. Та й витрати на вироби збільшуються. Тому, як для мене, краще ніж спиці, для цієї пряжі, нічого немає.
Щодо палітри. Пряжа нова і вона не така багата, як інші лінійки Нако. На офіційному сайті виробника налічується всього 12 кольорів. Але в наявності нашого магазину 15. Мабуть виробник ще не встиг додати нові кольори на сайт. Всі вони дуже гарні, приємні. Є як світлі, так і темні тони. Гадаю, це тільки початок і виробник згодом розширить свою палітру.
Що можна зв’язати з Nako Juliet. Пряжа має м'яку текстуру та високу теплозберігаючу здатність, що робить її ідеальною для в'язання теплих і затишних джемперів, кардиганів, пончо, іграшок, пледів, шарфів, шапок та рукавичок.
Як доглядати за виробами з Nako Juliet. Ручне прання, температура води 30 градусів, не терти, не викручувати та сушити у горизонтальному положенні. Виробник забороняє використовувати праску.
Тепер підіб’ємо підсумок і поговоримо про переваги та недоліки цієї пряжі.
Плюси
-
можна з упевненістю сказати, що вона натуральна
-
якісна
-
тепла
-
не колеться
-
гарно та текстурно виглядає у виробах
-
не потребує підбору візерунків
-
легко в'яжеться спицями
-
має економічну витрату
-
та гарну палітру
Мінуси
-
Вʼязання гачком з неї не підходить для новачків
-
А також може пілінгуватися в місцях тертя.
Ось і все, що я хотіла вам розповісти про Нако Джульєт. В цілому, пряжа мені сподобалась. Не дивлячись на склад, вона приємна, м’яка, не колеться і вироби виглядають об’ємно, стильно та незвично. Тому рекомендую звернути на неї увагу і зв’язати для себе щось тепле і затишне.
Посилання на палітру і актуальні ціни: https://candy-yarn.com.ua/ua/g123949161-nako-juliet