Огляд напіввовняної пряжі Alize «SuperLana Maxi» Переваги та недоліки.
Сьогодні я поділюся своїми враженнями про пряжу Alize «SuperLana Maxi». Вона вже давно на ринку пряжі і полюбилася багатьом в’язальницям. Чомусь особливо в цьому році до неї багато уваги.
Мотки 100 г, метраж 100 м. Склад 25% вовни та 75% акрилу.
Пряжа якісна, як і майже вся Алізе, отримала сертифікат Еко текс стандарт.
Мотки великі, об’ємні, м’які, приємні на дотик. Єдине, вони пухкі і не дуже туго змотані.
Акрил не відчувається зовсім.
Нитка товста, у вигляді канатика, рівномірна по всій довжині, має невеликий ворс, гарно скручена, добре пружинить і складається із 5-ти ниток, які в свою чергу налічують ще дві. Тобто в сумі виходить 10 тоненьких.
Працювати з пряжею одне задоволення! Мало того, що акрил не скрипить, та ще і вироби в’яжуться швидко завдяки товщині нитки. Петлі добре ковзають інструментом, легко пров’язуються та рівно і акуратно викладаються в полотні. Для новачків не пряжа, а казка.
Виробник радить обирати спиці 8-10 мм. Перший зразок лицьової гладі я зробила вісімкою. Він вийшов м’який, еластичний та пружний. Трохи рідкуватий, гарненько звисає та драпірується. Такий варіант краще використати в речах оверсайз.
А якщо в’язати більш теплі вироби, то мені сподобалось як виглядає мій наступний зразок лицьової гладі, який я зробила шісткою. Він так само добре тягнеться по ширині та довжині, але прогалини вже значно менші. В речах з такою вʼязкою, звісно, тепло буде зберігатись краще.
Пряжа непогано тримає резинку, яку я зв’язала спицями 4 мм. Вона добре розтягується, повертається на місце і гарно тримає форму. Такий варіант більше підійде для шапок.
Звісно, що з Суперлана максі можна в’язати різні візерунки і всі вони будуть класно виглядати у виробах. Але, відверто, ажурні мене дуже здивували. Чимось схожі на об’ємні джемпери та жилети від Кучинеллі. Свій провʼяз я також зробила спицями 6 мм. Він вийшов м’яким, об’ємним, рельєфним. Такі візерунки чудово прикрасять готовий виріб.
Що стосується гачка. Виробник рекомендує обирати його в діапазоні 5-7 мм. Цей зразок я зв’язала 5 мм. Гадала, що буде надто щільним. Але ні. Мені сподобалось як звичайні стовпчики з накидом виглядають у цьому розмірі. Він не так тягнеться, як у спицях, зберігає м’якість і виглядає більш об’ємним. Вважаю, що цього буде достатньо для плечових теплих виробів. Але врахуйте, що витрата значно збільшиться порівнюючи зі спицями.
А от для шарфів та снудів краще взяти гачок 7 мм. Наприклад, цим номером я зв’язала цей шарф в кольорі шафран. Він вийшов об’ємним, м’яким, легко драпірується і візерунок класно виглядає у готовому виробі. Дуже рекомендую Вам звʼязати його на майбутню зиму. Вийде сучасно та дуже економічно!
Що до палітри. На офіційному сайті виробника налічується 58 відтінків. Уявіть, яке різноманіття кольорів! В лінійці багато світлих тонів, яскравих, ну і звісно, гарних темних. Як кажуть, навіть найвибагливіша в'язальниця знайде для себе улюблений відтінок.
Що можна зв’язати з Алізе Супер лана максі?. У неї невеликий відсоток вовни у складі, вона більш-менш гіпоалергенна, тому підійде як дорослим, так і дітям. І з неї можна зв’язати будь-які теплі вироби. Наприклад, дитячі комбінезончики, кофтинки, пінетки, шкарпетки.
Для себе: джемпери оверсайз, жакети, кардигани-халат з паском, теплі жилети або пальто. Із аксесуарів - зимові шапки, панами, шарфи, снуди, рукавички, пов’язки на голову. Навіть сумки можна. Для інтер’єру - це декоративні подушки та пледи. Треба враховувати, якщо ви зв’яжете довгі речі, наприклад пальто чи карді, то він з часом може витягнутися під власною вагою. Рекомендую вʼязати на декілька сантиметрів коротше.
Як доглядати за виробами з цієї пряжі. Ручне прання, температура води 30 градусів, не терти, не викручувати, сушити у горизонтальному стані. Виробник радить використовувати праску на низьких температурах. Після прання речі не втрачають колір і становляться ще м’якішими.
Пряжа добре витримує машинне прання на делікатному режимі.
Трохи про витрати. Одного мотка вам вистачить на шапку біні, чи рукавиці. На шарф гачком довжиною 2 метри - 4 мотки, на джемпер середнього розміру 7- 10, а на довгий карді - до 15 моточків, в залежності від розміру спиць та щільності в’язання.
Підіб’ємо підсумок. Поговоримо про переваги та недоліки цієї пряжі
Плюси
-
якісна
-
тепла
-
трендова
-
приємна на дотик
-
не скрипить в роботі
-
підходить для новачків
-
швидко та легко в'яжеться як спицями так і гачком
-
гарно виглядає у виробах навіть лицьовою гладдю
-
має гарну палітру
-
та демократичну ціну
Мінуси
-
вироби з цієї пряжі довго сохнуть
-
полотно може пілінгуватися в місцях тертя
-
через те, що нитка товста, вузли будуть дуже помітні в полотні, тому треба обирати безвузловий спосіб зʼєднання
-
а також вона має не дуже економну витрату
Ось і все, що я хотіла вам розповісти про пряжу Alize «SuperLana Maxi». Чесно кажучи, мені пряжа сподобалася своєю простотою в’язання виробів - швидко, легко, комфортно і в результаті - дуже гарно!
Посилання на палітру та актуальні ціни: https://candy-yarn.com.ua/ua/g16757070-alize-superlana-maxi