МК візерунка “соти” спицями. Докладний опи
Сьогодні ми розглянемо простий візерунок "соти" з переплетенням петель. Його ще називають “стільники”. Для досвідчених в'язальниць це не складе труднощів, а от початківцям буде трохи важко зрозуміти як це робиться. Тому цей урок більше підійде саме для них.
Рапорт візерунка 4 петлі та 8 рядків. В цьому візерунки є переплетення 2-ох петель з нахилом праворуч і ліворуч.
Переплетення з нахилом праворуч
Другу петлю на лівій спиці підхватуємо правою спицею за праву дольку перед роботою. Якщо ви в’яжете класичними петлями, то права долька петлі знаходиться перед спицею. Якщо “бабусиними” петлями, то права долька знаходиться за спицею. Підхопили праву дольку та пров’язали її лицьовою. Не знімаючи петель з лівої спиці, пров’язуємо першу петлю за праву дольку. Зняли з лівої спиці.
Переплетення з нахилов ліворуч
Другу петлю на лівій спиці підхватуємо правой спицею за робою за праву стінку, пров’язуємо її лицьовою петлею. Не знімаючи со спиці, пров’язуємо лицьовой першу петлю за праву дольку
В’яжемо по схемі.
1-й р - всі петлі лицьові
2-й р - і всі парні, в’яжемо виворітними.
3-й р - *2 петлі перекрещуємо з нахилом праворуч, 2 петлі перекрещуємо з нахилом ліворуч* Рапорт повторюємо від * до * .
5-й р - всі петлі лицьові
7-й р - *2 петлі перекрещуємо з нахилом ліворуч, 2 петлі перекрещуємо з нахилом праворуч*
А якщо ви хочете зробити візерунок ще більшим, то можна зробити переплетення 2х2.
Перекрещення 4-х петель з нахилом праворуч
Перших 2 петлі переносимо на додаткову спицю і залишаємо за роботою. Наступні 2 петлі пров’язуємо лицьовими. Повертаємо зняті петлі на ліву спицю і пров’язуємо їх лицьовими.
Перекрещення 4-х петель з нахилом ліворуч
Перших 2 петлі переносимо на додаткову спицю і залишаємо перед роботою. Наступні 2 петлі пров’язуємо лицьовими. Повертаємо зняті петлі на ліву спицю і пров’язуємо їх лицьовими.
В такому випадку,і рапорт візерунка становить 8 петель і 8 рядків.
1-й р - всі петлі лицьові
2-й р - і всі парні, в’яжемо виворітними.
3-й р - *4 петлі перекрещуємо з нахилом праворуч, 4 петлі перекрещуємо з нахилом ліворуч* Рапорт повторюємо від * до * .
5-й р - всі петлі лицьові
7-й р - *4 петлі перекрещуємо з нахилом ліворуч, 4 петлі перекрещуємо з нахилом праворуч*
У цьому варіанті візерунок більше стягує полотно, тому потрібно в'язати зразок для розрахунків. А ще можна використати його замість резинки. Він буде виглядати ошатно і прикрасить виріб зв'язаний лицьовою гладдю.
Такі візерунки красиво виглядають у будь-яких виробах. Будь то шапка, кардиган, джемпер чи плед. Його можна використовувати як основний візерунок виробу, так і у вигляді обробки. Він об'ємний, рельєфний.
При в’язанні по колу обидви варіанти - непарні рядки в’яжемо по схемі, а парні лицьовими петлями.