Огляд YarnArt Fable Fur. Переваги та недоліки
Сьогодні я вас познайомлю з пряжею, яка імітує хутро - це YarnArt Fable Fur.
Тож мотки 100 г, з метражем 100 метрів. І склад 100% мікрополіестер.
Мотки пухнасті, великі, м’які, приємні на дотик. Пряжа абсолютно не чіпляється к рукам. Це одразу викликає довіру.
Нитка рівномірна по всій довжині, не тягнетьтся і складається з тоненької косички. Вона міцно утримує ворсинки, ширина яких становить 6-7 мм.
Спицями пряжа в’яжеться легко та комфортно, петлі чудово видно, чого не скажешь про гачок. Ним в’язати набагато складніше, тому що петель зовсім не видно. Але про нього розкажу пізніше.
Виробник радить обирати спиці 7 мм. Я вважаю, що це завеликий номер і для свого зразка я обрала пʼятірку. Якщо на нього подивитися, тут не видно де лицьова сторона, а де виворітна. Тому вигадувати якийсь візерунок не треба, його зовсім не буде видно, а ви ще більше заплутаєтесь. До речі, починала в’язати резинкою. Ви її бачите? Я ні. Зразок еластичний, але не пружний. Він зовсім не повертається на місце.
Що стосується гачка. Виробник рекомендує 6,5 мм. Цим номером я зв’язала свій наступний провʼяз. Скажу відверто, було дуже складно. Стовпчиків практично не видно в полотні. Тут ситуація по типу: “він тут повинен бути!”. Вʼязати гачком - все одно, що навпомацки.
Їх обовʼязково треба рахувати під час роботи, щоб не загубити і не пропустити, або, щоб не зв’язати зайві. Тому для тих, хто, наприклад, починає вʼязати цим інструментом, краще не використовувати цю пряжу. До речі, приємний бонус Фейбл Фур - ворс не сиплеться під час роботи.
Я завжди дивуюсь тим рукодільницям, які в’яжуть з такої пряжі іграшки, Ви - великі майстрині! Мало того, що петель зовсім не видно, бо вони дрібні, та ще й гачок меншого розміру, це явно не для мене.
Де б я використала гачок меншого розміру, так це в сумках на канві! Це вам не одноманітне суцільне полотно, тут добре видно клітинки, в які треба проколювати гачок. Наприклад, це канва 3 мм і я в’яжу інструментом 2.5 мм. Погодьтесь, буде виглядати стильно і незвично. Такі сумки особливо гармонійно виглядають з верхнім зимовим одягом.
Що стосується палітри. На офіційному сайті виробника налічується 24 кольори. Лінійка цікава та яскрава. В ній присутні як світлі нюдові, так і красиві темні тони. З такою палітрою легко підібрати колір для свого гардеробу чи інтерʼєру. Також, є пристойна кількість дитячих відтінків, які підійдуть для вʼязання іграшок.
Що можна зв’язати з Fable Fur? Пряжа гіпоалергенна, як виявилось, не лізе, тому підійде для дитячих речей. Це можуть бути кофтинки, жакетики, які нагадують хутряну шубку, мʼякі шапки та шарфи. Себе можна потішити хутровим джемпером, карді, жилетом, зимовою панамою, теплою шалью чи бактусом.
Як доглядати за виробами з цієї пряжі. Ручне прання, температура води 40 градусів, не терти, не викручувати, та сушити у горизонтальному положенні. Виробник забороняє використовувати праску, та вона там і не потрібна. Речі після прання не втрачають колір і залишаються у попередніх розмірах.
Трохи про витрати. Для сумки на канві розміром 17 см - вистачить 1 мотка. Для невеликої іграшки - два. А на дитячий плед 1 м х 1 м спицями - 8 моточків. І стільки же мотків буде потрібно на жакет середнього розміру для дорослого.
Що ж підведемо підсумок - поговоримо про плюси та мінуси Фейбл фур.
Плюси
-
якісна
-
тепла
-
гіпоалергенна
-
приємна на дотик
-
легко в’яжеться спицями
-
не сиплеться
-
не потребує підбору візерунка
-
має гарну палітру
-
та приємну ціну
Мінуси
-
не підходить для новачків, особливо в роботі з гачком.
Більше мінусів я не знайшла.
Загалом пряжа сподобалась, красиві кольори, можна в’язати взагалі без візерунка, а речі виходять теплі і затишні. Виглядає пряжа що в спицях, що в гачку однаково. Тільки у гачку витрати пряжі будуть більше.
Посилання на палітру та актуальні ціни: https://candy-yarn.com.ua/ua/g115203013-yarnart-fable-fur