Огляд пряжі Alize Mohair Classic. Переваги та вади.
У цій статті я поділюсь своїми враженнями про цікаву пряжі Alize Mohair Classic.
Моточки 100 г, метраж — 200 метрів і склад: 24% мохеру, 25% вовни та 51% акрилу.
Пряжа об'ємна, тепла, ворсиста, має чудовий вигляд. Акрил не скрипить і не відчувається в руках. Вона якісна, за що отримала відповідний сертифікат Oeko-Tex standart 100. Нитка пухнаста рівномірна по всій довжині, середній товщині, зовсім не пружинить і складається з 3 ниток. Є проміжки, де ворс стає густішим, але на кінцевий результат це не впливає.
В'яжеться вона, як і весь мохер, добре та довгий ворс не заважає роботі. У полотно петельки викладаються рівно та незвично. Через те, що пряжа ковзає, для роботи я радила б дерев'яні або алюмінієві спиці.
До речі, про інструмент, спицю виробник рекомендує використовувати від 5 до 7 мм.
Для першого зразка лицьовою гладдю я вибрала номер 5,5. Вона вийшла дуже еластичною в ширину, але менше розтягується по довжині. Лицьові доріжки красиві та виразні. Мохер дає саме той об'єм, який очікуєш такої пряжі.
Популярну павутинкумітує зв'яжіть вісімкою. Вона вийшла легша та легша, ніж попередній зразок, але така ж тепла завдяки заповнення прогалин ворсом. Еластична, але не пружна. Я побачила цікаві варіанти павутинок із товстої мохерової нитки в різних магазинах, тому ця пряжа саме для неї, якщо ви давно мріяли про таку річ.
Найчастіше Mohair Classic в'яжуть без візерунків, але ажур мене дуже здивував. Для нього я вибрала спиці 5,5. Пров'яз дуже добре виглядає, малюнок добре розпізнається в пухнастій зв'язці та взагалі яOS, що це ідеальний варіант для довгих весняних кардиганів. Тому що витрата виходить дуже економною.
А ось гумку я зробила спицями 3,5 мм. Через те, що нитка не пружинить, гумка теж не дуже добре тримає форму. Але це особливість будь-якої мохерової пряжі, тому брак це не рахується. Для прикрашання краю її цілком достатньо.
Що стосується гачка? Виробник рекомендує вибирати його в діапазоні від 2 до 4 мм.
Я зв'язувала відразу два зразка з однаковим візерунком гачком номер 4 і 6, щоб побачити різницю. Пізнаю, вона очевидна. Менший номер добре підійде для демісезонного та зимового одягу, а більший — для ваг і палантинів. У нього делікатна фактура та добре драпірується. Хоча обидва варіанти щільні, дуже теплі та добре зберігають тепло.
Mohair Classic має досить широку палітру, більшу, ніж у того ж Alize Kid Royal. На офіційному сайті виробника налічується 28 відтінків цієї пряжі: від пастельних до насичених, від світлих до темних. Такий асортимент дає змогу втілити в життя будь-яку вашу прихоту. Кольори не линяють і не вицвітають згодом. До речі, на мою думку, їх можна комбінувати один з одним у формі смуг, жакарду або інтарсії.
Що можна зв'язати з цією пряжею?
Вона підходить для будь-яких речей: це може бути джемпер-оверсайз, однотонний або в смужку, короткий легкий карді, жилетка навесні, або зимові аксесуари: шапки, шарфи, палантин або рукавиці.
Має попередити, що мохер класик не підходить для чутливої шкіри, тому в'язати дитячі речі з нього я б вам не радила. Але можна зв'язати пухнасті іграшки для маленьких поціновувачів. Вони їм точно сподобаються.
Як доглядати за виробами з цієї пряжі?
Ручне прання, температура води 30 градусів, не терти, не викручувати та сушити в горизонтальному положенні. Виробник рекомендує використовувати праску на низькій температурі. Свої зразки я прасувала на двійки з парою, ледь торкаючись полотна.
Трохи про витрати.
На шапку у дві ниточки з закотом вам знадобиться 1,5 моточка, з двома закотами — два. На легку павутинку спицями No8 потрібно 3 моточки, а на пуловер або кардиган-оверсайз знадобиться 5-6.
Тепер підведемо підсумки та розповім про плюси та мінуси цієї пряжі.
плюси:
-
Пряжа пухнаста
-
тепла
-
невагома
-
не линяє
-
не втрачає колір
-
має гарний вигляд у будь-якому в'язанні будь-яким інструментом
-
петлі гарно вирівнюються після ВТО
-
речі не деформується після прання
-
має дуже економну витрату
минусы:
-
не підходить для новачків, тому що пряжу дуже складно розпускати
-
також не підходить для дітей і людей із дуже чутливою шкірою.
-
іноді трапляються ділянки з великим скупченням ворсу. Але в мене таке сталося тільки один раз, і ця проблема легко розв'язується.
-
і останнє, пряжа висипається в процесі, а також під час прання.
Взагалі нитка мені дуже сподобалася. Вона швидко втягується, у неї широка палітра та речі мають дуже стильний вигляд.
Посилання на палітру та актуальні ціни:https://candy-yarn.com.ua/ua/g100666203-alize-mohair-classic