Огляд пряжі Gazzal «Alpaca Air»
Сьогодні у нашому огляді новинка від Gazzal -«Alpaca Air». Дехто скаже, що вона дуже схожа на Drops Air і матиме рацію.
Моточки 50 г, 150 м, і склад – 14% Супервош Меріно Файн, 58% Бебі Альпака 28% поліамід.
«Альпака Ейр» об'ємна, повітряна, легка, невагома пряжа, дуже ніжна і приємна на дотик. Має характерний пушок. Навіть не віриться, що в моточці 50 г, а не 100.
Ниточка рівномірна по всій довжині, не щільна, зовсім не тягнеться, виготовлена у вигляді білого порожнього шнура з поліаміду, набитого різно кольоровою шерстю мериноса та альпаки. Таким чином досягається ефект меланжу.
В'яжеться вона незрівнянно, легко і швидко, її комфортно тримати в руці, петлі легко ковзають інструментом. Однак, щоб спиці добре витягували петлі, краще брати інструмент із тупим кінчиком.
Виробник рекомендує використовувати спиці 5 – 6 мм. Свої зразки я зв'язала п'ятіркою.
Лицьова гладь вийшла досить щільною, теплою та м'якою. Меланж виглядає дуже круто і робить полотно стильнішим і дорожчим на вигляд. Вона зовсім не колюча та підійде навіть діткам.
Через те, що нитка не еластична, резинка не буде тугою і надто пружною. Для своєї я взяла спиці 3 мм.
Чесно кажучи, вважала, що в меншому розмірі вона добре триматиме форму, проте тут таке правило не працює. Тобто для шапки звичайної резинки буде недостатньо, але вона стане гарним декоративним доповненням плечового виробу.
Що до візерунків. Пряжа добре себе показала в хустковій зв'язці із джгутами. Зразок вийшов м'яким, теплим, невагомим, добре розтягується. Коси добре виділяються на фоні виворітних петель, тому ви можете сміливо вибирати будь-які візерунки з переплетеннями, косами чи аранами.
Гачок виробник також рекомендує обирати у розмірі 5 мм. Свій зв'язок я зробила саме таким номером.
Він вийшов менш еластичним, ніж у спицях, міцнішим, але таким самим теплим і м'яким. Стовпчики виходять рівні, охайні і виглядають цікаво завдяки незвичайній текстурі нитки. Пух добре заповнив усі прогалини, тому в одязі, пов'язаному гачком, ви точно не замерзнете.
Кілька слів про палітру.
Газзал Альпака Ейр - нова пряжа, тому палітра має невелику і налічує всього 9 відтінків. Переважно всі вони пастельні, чудові, з природним забарвленням у сірих та бежевих тонах, які зараз перебувають на піку популярності. Так, мені хотілося б, щоб були й якісь спокійні колірні позиції, на кшталт лаванди, фісташки та пудри. Впевнена, вони скоро з'являться на панелі виробника і будуть доступні для замовлення.
Що можна зв'язати із цією пряжею?
Вона чудово виглядає в будь-яких плечових виробах, наприклад, джемперах, светрах, жилетах, жакетах, кардиганах. З неї виходять теплі дитячі комбінезони, костюми та блузки. Альтернативою шапці може стати в'язаний снуд, пов'язка на голову, шарф або капор із цієї пряжі. Деякі дівчата з подібної пряжі в'яжуть красиві пухнасті зимові рукавички. До речі, вони будуть дуже м'якими, легкими та міцними завдяки вмісту поліестеру.
Як доглядати вироби з цієї пряжі?
Температура води 30 градусів, не терти, не викручувати, сушити у горизонтальному положенні. Виробник забороняє використовувати праску. Але свої зразки я відпарила ледве торкаючись полотна, ворсинки піднялися і зразки стали пухнастими.
Трохи про витрати.
На шапку чи рукавички вистачить одного моточка.
На капор чи манішку – два. А на джемпері середнього розміру достатньо 5-6 моточків, залежно від розміру інструменту, візерунка та щільності в'язання.
Тепер поговоримо про переваги та недоліки цієї пряжі:
Плюси:
+ тепла
+ м'яка
+ міцна
+ не колеся
+ з якісним складом
+ красиво виглядає у будь-яких візерунках
+ має економічну витрату
+ А також коштує дешевше ніж Дропс Ейр. Тому, якщо зв'яжете джемпер, ви добре заощадите на пряжі та отримаєте рівноцінний результат.
Мінуси:
-
Пряжа може трохи скочуватися в місцях тертя
-
На сьогодні має невелику палітру
-
А також не підходить для новачків, бо її важко розпускати.
Як ви зрозуміли, концепція, зовнішній вигляд та матеріал дуже схожі на Дропс, але є свої відмінності.
За рахунок меншої кількості альпаки у складі собівартість продукту буде меншою, а в результаті це не позначиться, тому що Газзал компенсували нестачу мериносом.