Скетчінг – мистецтво швидкого малюнка
Не всі від природи вміють гарно малювати. Але практично кожен може навчитися цьому мистецтву. Ну і звісно починати завжди краще з чогось простішого. Швидше за все вам знайоме таке поняття як «скетчінг». Це чудовий варіант для початківців, а також для дітей. Його легко освоїти, а результат захоплює. Саме слово походить від англійського «sketch» і означає «ескіз» або «замальовка».
Що таке скетчінг?
Скетчінг – це швидкий малюнок від руки, який може бути як замальовкою перед створенням основної картини, так і самостійною роботою.
Головна особливість скетчінгу в тому, що для нього не існує правил, це метод самовираження і передачі особистих почуттів і бачення навколишнього світу. Спробуйте і ви втілити свої думки та настрій в прості малюнки на папері.
Що потрібно для скетчінгу?
Техніка скетчінгу вільна, тому в матеріалах теж немає особливих обмежень. Ми лише зорієнтуємо вас своїми рекомендаціями:
1. Скетчбук – це блокнот з не прокресленими сторінками або набір паперу. Папір для скетчінгу має бути достатньо щільний і трохи фактурний.
2. Скетч маркери. Найкраще підходять на спиртовій основі, вони довше сохнуть і не змиваються водою. Щоб краще уявити, що таке скетчінг маркерами, радимо розглянути приклади робіт для натхнення.
3. Акварель. Більше підходить для домашнього використання. Зате акварельний скетчінг виходить особливо мальовничим.
4. Лінер - капілярна ручка з тонким стержнем. Лінерами зручно робити чіткі контури.
5. Олівці/ручка. Навіть простим олівцем чи ручкою можна створити шедевр. Тим більше, скетчінг олівцем з нуля освоїти буде найпростіше.
Скетчінг як професія
Один мудрець сказав: «Виберіть собі роботу по душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Це ж мрія кожного – перетворити хобі в роботу.
Де використовується скетчінг і навіщо він потрібен у реальному житті? Насправді, таких сфер безліч. Розгляньмо найпопулярніші з них.
- Архітектурний скетчінг. Архітектори, працюючи над проектом, часто використовують скетчі для швидкої візуалізації своїх ідей. Це можуть бути вуличні замальовки або ж ескізи будівель та їх окремих елементів.
- Фешн скетчінг. Найчастіше застосування в модній індустрії – це ескізи одягу. За допомогою скетчу модельєр чи стиліст може швидко передати дух колекції, не вдаючись в деталі. Ви могли бачити такі ескізи в модних журналах.
- Урбан скетчінг або міський. Існує навіть світова спільнота художників урбан-скетчерів. Вони роблять замальовки міст, в яких живуть або подорожують, і діляться ними в мережі.
- Скетчінг інтер’єрний. Широко використовується дизайнерами для створення скетчів інтер'єру та меблів. Щоправда, для цього знадобляться не лише навички малювання, а й розуміння законів перспективи та просторове мислення. Треба вміти відчути пропорції і правильно їх передати.
- Скетчінг для флористів є незамінним інструментом для створення ескізів квіткових композицій та оформлення букетів. Декоратори інтер’єру теж активно послуговуються флористичними скетчами.
- Фуд скетчінг. Апетитні замальовки їжі, продуктів. Використовується для оформлення кулінарних книг, реклами і в оформленні інтер’єру.
- Скетч-портрет. Бачили як вуличні художники всього за кілька хвилин малюють портрети людей? Вражає, правда?
- Travel-скетчінг. Замальовки, в яких передані власні відчуття від мандрівки, особлива атмосфера, яку не зможе передати фото.
- Lifestyle-скетчінг. Відображає повсякденний стиль життя і включає в себе елементи різних напрямків скетчінгу.
- Ландшафт-скетчінг. Ландшафтні дизайнери успішно послуговуються скетчами для проектування парків та присадибних ділянок.
- Промисловий скетчінг - це візуалізація концепції індустріального дизайну, яка нерідко використовується для розробки будь-яких міських проектів.
Що можна намалювати
Якщо не знаєте, що намалювати в першу чергу, то ось вам кілька ідей, які допоможуть вам крок за кроком досягти успіху:
- Прості геометричні фігури, навчіться виділяти контури і робити тіні.
- Пейзаж або вулицю. Вийдіть в парк і просто малюйте, що бачите перед собою.
- Написи. Потренуйтеся писати, змінюючи шрифт.
- Улюбленого персонажа
- Рослини та тварин.
А головне пам’ятайте, що в усьому потрібна наполегливість. Практикуйтеся і ви обов’язково навчитеся створювати чудові скетчі.