Огляд 100% вовняної пряжі Nako Pure Wool (Нако Пур Вул)
Хочу звернути Вашу увагу на чисто вовняну пряжу Nako Pure Wool.
Моточки 100 г і в них 200 м та склад - 100% вовна.
Пряжа представлена у двох видах мотків: довгастих та круглих.
І ті й інші приємні, м'які на дотик, не коляться.
Якби не знала, що це звичайна вовна, подумала б, що меринос.
Складається відчуття, що це не стрижена, а вичесана сировина.
До речі, пряжа одержала сертифікат якості Еко-текс стандарт відповідно до британського стандарту БС 984.
Ниточка середньої товщини, з невеликим ворсом, гарного скручування, відмінно пружинить і складається з 4-х тоненьких ниток.
Пряжа в'яжеться швидко, легко і приємно, петельки не розшаровуються в процесі і викладаються в щільне тепле полотно.
Виробник рекомендує використовувати спиці від 4 до 4,5 мм. Свої зразки я зв'язала четвіркою. Лицьова гладь вийшла без прогалин, еластична, пружна, з гарною текстурою, завдяки скрутці нитки. А ось резинка зв'язана номером три, вона просто чудово пружинить, непогано виглядає і добре тримає край виробу.
Щодо візерунків, я вибрала об'ємну в'язку «англійська резинка» в наступному зразку, мені дуже сподобалася пряжа, як вона виглядає у подібному варіанті. Одяг чи аксесуари вийдуть теплі, м'які, а рисунок добре читається. Нитка відмінно підкреслює рельєфність візерунків. Загалом у спицях пряжа показала себе гідно.
Як же вона поводиться в гачку? Виробник рекомендує в'язати трійкою. Мені здався цей номер замалий, тому свій пров'яз я зробила також четвіркою. У гачку полотно виходить щільніше і товстіше, ніж у спицях, але це не робить його неприємним. Навпаки, на мій погляд, воно виходить більш ніжним і м'яким до тіла. Тому, якщо ви фанат в'язання гачком, то ця пряжа для вас.
Трохи про палітру.
На офіційному сайті виробника налічується 24 відтінки цієї пряжі. Вона переважно яскрава, насичена, весела з доповненням асортименту у вигляді декількох спокійних та нюдових тонів, тому кожна майстриня знайде варіант для свого проєкту.
Що можна пов'язати із цієї пряжі?
Виробник заявляє, що це може бути кардиган, светр, шаль, домашній текстиль, шарф чи берет. Я б від себе доповнила цей список жилетами, зимовими сукнями, шкарпетками, мітенками, рукавичками та шапками. Також вона чудово підходить для дитячого верхнього одягу: кофтинок, шапочок, комбінезонів та речей виконаних у техніці бабусин квадрат. Такий одяг буде яскравим і дуже теплим!
Як доглядати вироби з цієї пряжі?
Ручне прання, температура води 30 градусів, не терти, не викручувати і сушити в горизонтальному положенні. Виробник рекомендує використовувати праску на низькій температурі. До речі, вироби з цієї пряжі можна прати в пральній машині, але я рекомендувала б це робити в спеціальному мішку, вивернувши річ навиворіт.
Кілька слів про витрату.
Одного мотка вам вистачить на мітенки або рукавиці, трьох мотків - на шапку з манішкою, а на джемпер середнього розміру достатньо 5 мотів залежно від візерунка та щільності в'язання.
Тепер розглянемо переваги та недоліки цієї пряжі.
Плюси:
+ натуральна
+ якісна
+ м'яка (для свого складу)
+ тепла
+ гігроскопічна
+ повітропроникна
+ не колеться
+ красиво виглядає в будь-якій в'язці будь-яким інструментом
Мінуси:
- При пранні чи волого-тепловій обробці виділяє натуральний, але не дуже приємний запах.
- Не підходить для людей з алергією
- а також хотілося би більше трендових та натуральних кольорів у палітрі.
Підведемо підсумок. Я рекомендую звернути увагу на пряжу.
Придбати пряжу та багато чого іншого можна за посиланням: