Пряжа для в’язання Alize Alpaca Royal New. Недоліки та переваги.
Всі, напевно, знають пряжу Alize Alpaca Royal. Хочу познайомити вас із оновленою версією цієї нитки - Alize Alpaca Royal New.
Мотки 100 г, 250 м.
Склад: 15% альпаки, 30% шерсті та 55% акрилу.
На перший погляд здається, що окрім етикетки та зовнішнього вигляду, нічого не змінилося, проте тут замаскований трюк від Alize: попередня версія навпаки містила в собі 30% альпаки, 15% шерсті, а решта – акрил. Тому вона стала дешевшою та доступнішою за рахунок складу.
Менше з тим, пряжа така ж якісна та отримала сертифікат «Еко-текс стандарт».
На мою думку, вона радикально не відрізняється від свого попередника. Мотки довгенькі, об’ємні, м’які на дотик, з довгими сивими ворсинками альпаки, як і раніше.
Нитка середньої товщини рівномірна на всій довжині, ворсиста, нещільної скрутки, трохи пружинить, а також розділяється на 3 тоненькі ниточки.
В'яжеться пряжа приємно, акрил в роботі не відчувається і не скрипить, петельки легко пров'язуються і гарно виглядають в полотні. До речі, щоб нитка не розшаровувалась, треба використовувати інструмент з не гострим кінцем.
До речі, виробник рекомендує використовувати у роботі спиці 4 – 5 мм. Для своїх зразків я обрала номер 4. Лицьова гладь вийшла еластичною, пружною, м’якою, з красивими петельками. Вона не рідка, але й не надто щільна. Якраз те, що треба для теплих зимових виробів. Якщо ви в’яжете дуже щільно, можна обрати п’ятірку.
Через великий вміст вовни у складі, нова Альпака Роял резинку тримає краще, ніж попередня версія. Свою я зв'язала трійкою. Вона добре розтягується, швидко повертається на місце і досить непогано виглядає. Звісно, це не меринос, тому очікувати від неї «фабричного» ефекту немає сенсу, але, будьте певні, вона буде добре виконувати необхідні фіксаційні функції.
Що до візерунків. В цей раз я зробила об’ємний пров’яз з перехрещуванням спицями 4 мм. Він виглядає дуже ефектно, еластичний, пружний, з яскраво вираженим рельєфом і гарними переплетеннями. Думаю, більший номер брати немає сенсу, тому що полотно буде надто дірявим і неохайним. Тому беріть четвірку і ви не помилитеся.
Що стосується гачка? Виробник рекомендує обирати інструмент від 2 до 4 мм.
Я не стала «вигадувати велосипед» і взяла також 4 мм.
Свій зразок я зв’язала стовпчиками з накидом разом з перехресними стовпчиками. Результат мені дуже сподобався! Він вийшов цупкий, еластичний, пружний, ворсинки добре видно в прогалинах полотна, але, не дивлячись на це, вироби гачком будуть добре гріти в холодну пору року.
Кілька слів про палітру. Сьогодні на офіційному сайті виробника налічується 20 відтінків цієї пряжі. Хочу зауважити, що виробник оновив лінійку і додав декілька нових позицій, таких, як Світлий Мигдаль, Тосканський Жовтий, Манго та інші. Проте залишились і найпопулярніші кольори старої палітри з меланжевими відтінками. В цілому тепер асортимент виглядає нюдовим, пастельним та більш стриманим, ніж раніше. Немає дуже темних, або занадто яскравих відтінків. Впевнена, згодом палітра обов’язково збільшиться.
Що можна зв'язати з Алізе Альпака Роял?
Напіввовняна пряжа відмінно підходить для будь-якого проєкту: светри, джемпери, кардигани, жакети, жилети, теплі костюми та пончо. Альпака Роял розкішно виглядає в будь-яких жакардах та лопапейсі. Якщо ви вирішили зв’язати комплект з шапки, шарфу і рукавиць, то вона відмінно підійде, адже вовна добре зберігає та утримує тепло, а альпака володіє гігроскопічними властивостями. До того ж палітра дозволяє в’язати, як жіночі, так і чоловічі речі. А от діткам я б рекомендувала в’язати тільки верхній одяг, бо шерсть може трохи поколювати навіть після прання.
Як доглядати за виробами з цієї пряжі?
Ручне прання, температура води 30 градусів, не терти, не викручувати та сушити у горизонтальному положенні. Виробник рекомендує використовувати праску на низькій температурі. Свої зразки я прасувала на середній температурі з парою. Вони не змінилися в розмірах, а навпаки, за рахунок пари, стали м’якші, петлі вирівнялися в полотні, а також ворс піднявся і став більш помітний.
Трішки про витрати.
На жіночий джемпер середнього розміру М знадобиться 5 моточків, на жилет – чотири, на комплект шарф + шапка з відворотом – три, а на одну шапку вистачить мотка.
Тепер настав час поговорити про переваги та недоліки цієї пряжі.
Плюси:
+ вона тепла
+ якісна
+ з гарним складом
+ цікаво і натурально віглядає в полотні
+ легко та швидко в’яжеться
+ можна в’язати будь-який візерунок будь-яким інструментом
+ ідеально підходить для жакарду та лопапейси
+ має привабливу трендову палітру
+ та економічну витрату
Мінуси:
- нитка може мати скупчення сивого ворсу в одному місці, який можна легко прибрати
- під час прання виріб може витягнутися під власною вагою
- акрил може скочуватися в місцях тертя
- а також не підходить людям з занадто чутливою шкірою, бо шерсть може поколювати.
Пряжу Alize Alpaca Royal New та багато чого іншого, ви можете придбати в нашому інтернет-магазині:
Посилання на палітру Alize Alpaca Royal New та актуальні ціни: https://candy-yarn.com.ua/ua/g112080301-alize-alpaca-royal