Що таке мікрофібра та акрил.
Почнемо з того, що акрил і мікрофібра синтетичні волокна.
Акрил. Його особливість - це об'єм. Акрилова пряжа дуже схожа на вовну не тільки зовні, а й на дотик і за властивостями. Її часто називають “штучною вовною”.
Сировиною для її виробництва є газ. З нього отримують полімерний розчин, з якого шляхом продавлювання через отвори і формуються волокна. До складу волокон входить сомономер, завдяки якому покращується текстильна обробка та фарбування пряжі. Ось чому акрил не линяє, не вигоряє та довго зберігає колір. А наявність кольорів вас здивує!
Акрил використовують як 100%, так і додають його до складу інших натуральних та синтетичних волокон, щоб зробити їх більш зносостійкими, міцними. Ну і, звичайно ж, дешевшими.
Акрилова пряжа універсальна та підходить для в'язання всіляких виробів. Так як вона гіпоалергенна, то відмінно підійде для дітей та людей з чутливою шкірою. Незважаючи на те, що акрил це синтетика, він теплий, м'який і приємний до тіла, не викликає роздратування і не колеться. Якщо його правильно доглядати, то вироби прослужать довго, зберігаючи при цьому гідний зовнішній вигляд.
Крім одягу, можна зв'язати пледи, декоративні подушки та інший декор. Але акрил має недоліки. Він має низьку гігроскопічність і, оскільки це синтетика, може електризуватися.
Доглядати вироби з акрилу нескладно. Прання при температурі 40 градусів, не викручувати, а злегка здавлювати руками. Сушить, расправив на горизонтальній поверхні. Праску краще не використовувати, можна зіпсувати річ.
Мікрофібра. У Японії хіміки створили сучасне штучне ультратонке волокно, яке в десятки разів тонше за інші натуральні волокна і в 100 разів тонше за людське волосся.
Через синтетичне походження мікрофібри її часто асоціюють з акрилом. Виготовляється з поліестеру та поліаміду шляхом складних технологічних процесів. Якщо на етикетці написано "пряжа 100% мікрофібра-акрил", то це змішана пряжа з тонкими волокнами мікрофібри та об'ємного акрилу у відсотковому співвідношенні.
Завдяки тонкому перерізу вона дуже гігроскопічна, має властивість добре вбирати вологу, жир і швидко сохнути. Ось чому з неї роблять кухонні серветки та рушники.
Пряжа з мікрофібри набагато легша за свої синтетичні “сестри”. На вигляд вона бархатиста, з ефектом шовку, м'яка, приємна на дотик. Не викликає алергічних реакцій, повітропроникна, що властиво не кожному синтетичному волокну. До того ж вона міцна, зносостійка.
З мікрофібри найчастіше в'яжуть літні речі. Так як вона добре вбирає вологу, швидко сохне, то чудово підійде для купальників. Влітку в ній не буде спекотно, тому підійде для легких літніх кофтинок, футболок, майок, топів, тунік. Під дією ультрафіолету кольори не вигоряють. Для міжсезоння можна зв'язати жилети, жакети, кардигани. для декору будинку серветки, скатертини, фіранки.
Пряжа з мікрофібри чудово в'яжеться, гарно виглядає у будь-якому візерунку, особливо в ажурах.
Є один недолік - виріб погано тримає форму, він “грає”, з неспадним і чимось нагадує шовкову нитку. Довгі та рідко пов'язані речі можуть витягнутися за власною вагою. Але ці недоліки не заважають майстриням використовувати мікрофібру в одязі, особливо в літньому. Просто потрібно уважно поставитися до вибору моделі та фасону.
Доглядати вироби нескладно - так само як і з акрилом. Праску використовувати на низьких температурах.