Подовжені петлі. Як в'язати. Покроковий майстер-клас.
Вироби з подовженими петлями мають стильний, полегшений, повітряний вигляд. Такий візерунок можна зустріти в колекції знаменитого дизайнера Брунелло Кучінеллі.
Цей візерунок підійде як для демісезонних виробів, так і літніх. Ним можна в'язати джемпери, жакети, кардигани, жилети-бохо, літні маєчки і топи. Для таких виробів підійде абсолютно будь-яка пряжа гладка або фактурна, залежно від сезону. Ефект буде приголомшливий.
Для в'язання прямих смуг із подовженими петлями набираємо будь-яку кількість петель. Між смужками можна зв'язати 2, 4 або 6 рядів панчішною, виворітною або хустковою в'язкою. Залежно від вашої задумки. Висота таких подовжених петель залежить від кількості накидів. Пров'язавши потрібну кількість рядів, вона має бути парною, в'яжемо в наступному ряду кожну петлю з 2-ма або 3-ма накидами. Вводимо спицю в петлю, робимо 2 або 3 накиди і витягуємо їх на праву спицю. Так ми повторюємо в ряду з кожною петлею. У виворітному ряду пров'язуємо 1 накид, а решту накидів знімаємо зі спиці.
На основі таких маніпуляцій можна зробити багато різних візерунків. Наприклад, хвилястий візерунок. Він матиме ефектний вигляд у виробах як у демісезонних, так і в літніх. І тут можна використовувати 2 або кілька кольорів пряжі.
Хвилі виходять за рахунок кількості накидів на спицю.
Візерунок дуже простий і новачок у в'язанні з ним легко впорається. Раппорт цього візерунка 12 п + 6 п симетрії. У висоту 8 рядів. У круговому в'язанні петлі симетрії не додаємо. Основний візерунок хусткова в'язка - лицьові та виворітні ряди в'яжемо лицьовими петлями.
Набираємо на спиці 18 п + 2 кромочні (в описі не вказуються). Установчий ряд - лиц. п.
1 - 2-й р - лицьові петлі
3-й ряд - *6 лицьових, 2 петлі з 2-ма накидами, 2 петлі з 3-ма накидами, 2 петлі з 2-ма накидами*, 6 лицьових.
4-й ряд - виворітні петлі. Пров'язуємо 1 накид, а решту знімаємо.
5-6-й р - лиц. п
7-й р - *2 петлі з 2-ма накидами, 2 петлі з 3-ма накидами, 2 петлі з 2-ма накидами, 6 лицьових,* 2 петлі з 2-ма накидами, 2 петлі з 3-ма накидами, 2 петлі з 2-ма накидами.
8-й ряд - як 4-й р
9-й р. - повторювати раппорт з 1-го р.
У круговому в'язанні непарні ряди в'яжемо як описано вище, а парні в'яжемо виворітними петлями.
У такому візерунку можна збільшувати ширину і висоту подовжених петель за рахунок кількості петель у раппорті і кількості накидів на спицю.
Красиво й ефектно виглядає візерунок у поперечному в'язанні.