Візерунок "зірочки" гачком. Детальний МК. Схема.
На перший погляд, цей візерунок здається складним, але це не так. Насправді, в'яжеться він дуже просто. Якщо У вас є хоч найменші навички в'язання гачком, ви впораєтеся. Красивий візерунок, об'ємний і виглядає однаково як на лицьовій стороні, так і на виворітній. Цей візерунок часто ще називають "квіточки". Його можна використовувати в шапках, снудах, бактусах, теплі куртки і джемперах. Його в'яжуть як основний візерунок, так і в якості обробки.
Зовнішній вид візерунка, його обсяг залежить від товщини нитки. З тонкої пряжі виходять більш пишні, повітряні та ніжні вироби. Об'єм виходить за рахунок кількості накидов. У цьому варіанті ниток, їх можна робити більше, ніж в пряжі більш товстої.
Візерунок складається з пишних стовпчиків. Для того, щоб навчитися в'язати такий візерунок, розберемо як в'яжуться пишні стовпчики.
Для цього робимо першу петлю на гачок, в'яжемо 2 повітряних петлі і витягуємо її на висоту трохи більше 1 див. Робимо накид, в першу повітряну петлю вколюємо гачок і витягуємо петлю на гачок за розміром першої витягнутої петлі.
Робимо накид на гачок і витягуємо ще одну петлю з робочої нитки. При цьому притримуємо накид на гачку, щоб він не затягнув петлі. Таким чином робимо потрібну кількість накидов. висота накидов і петлі на гачку повинна бути однакова.
Далі, великим пальцем притримуємо робочу нитку, гачком петлю протягуємо через всі петлі на гачку.
Потім, з петлі під великим пальцем, робимо петлю на гачок
І пров'язуємо їх разом. Один пишний стовпчик це рапорт узору. В'яжемо 1 повітряну і витягуємо її для нового пишного стовпчика.
Далі повторюємо, накид, вколюємо гачок у петлю з'єднання першого пишного стовпчика.
і продовжуємо в'язати наступний рапорт узору. Стрічка з пишних стовпчиків - це ширина виробу.
Зірочка складається з 6-ти променів, пелюсток. У наступних рядах ми будемо в'язати по три пишних стовпчика. Для в'язання другого ряду в'яжемо пишний стовпчик підйому.
Робимо незакінчений пишний стовпчик з верхівки стовпчика підйому, другий незакінчений стовпчик з початку стовпчика підйому, третій на початку останнього стовпчика набірної стрічки
Далі, притримуємо великим пальцем робочу нитку, пров'язуємо всі петлі на гачку, робимо петлю з петлі під пальцем і завершуємо пишний стовпчик.
Далі, продовжуємо в'язати по три пишних стовпчика, додаючи по раппорту.
Для переходу на наступний рядок, повертаємо в'язання і починаємо його зі стовпчика підйому.
Як в'язати візерунок по колу і робити убавки для верхівки в шапці, можна подивитися повний майстер-клас: https://youtu.be/CGFss6OLRsk
Якщо стаття була корисна і цікава, дякую за лайк.