Що таке росток у в'язанні.
Що таке пагін? Це різниця у висоті між спинкою і передом. Подовжена частина спинки біля горловини передбачена для зручності в експлуатації в'язаного виробу. При в'язанні моделей будь-якого фасону, якщо не буде паростка, ви відчуєте дискомфорт - річ буде тягнути назад і горловина переду буде тиснути на горло.
Найпопулярніші моделі, якими захоплені в'язальниці, це реглан зверху. Без паростка і поглиблення з горловини переду не обійтися. Росток однозначно потрібен!
В основному, росток в'яжеться після в'язання обробки горловини. Будь то гумка, валик або висока горловина.
Як розрахувати висоту паростка?
Висота паростка:
Діти від 0 до 3-х років - до 1,5 см
3-10 років - від 1,5 до 3 см
підлітки - від 3 до 5 см
Дорослі від 42-го до 50-го розміру - 5 см
понад 50-го і більше, чоловічі - 7 см
Висоту паростка можна визначити за формулою:
висота паростка = обхват шиї розділити на 6 мінус 1 див.
Формула з книги Мартиненко "Техніка в'язання" - Висота паростка =
0,14 х на обхват шиї.
Наприклад, обхват шиї 38 см (розмір 46-48). (38 : 6) - 1 = 5,33 див. Це значення множимо на щільність в'язання і отримуємо кількість рядів для паростка. Число повинне бути парним, т. к. росток в'яжеться поворотними рядами - скільки особових рядів, стільки ж має бути і виворітних.
Якщо перевірити за формулою Мартиненко, то 0,14 х 19 = 5,32 див. Як видно, величина збігається зі стандартом.
Яка повинна бути його ширина?
Ширина паростка = ширина спинки + петлі двох рукавів і регланных ліній + петлі для поглиблення горловини.
Як в'язати росток в реглані.
Після того як ми визначили ширину паростка, вирахували скільки рядів він повинен бути, робимо розподіл цих рядів на рукави і горловину. Петлі спинки залишаються незачепленими. Припустимо, ширина паростка 5 см, щільність в'язання 3 ряди на 1 див. Росток на 16 рядів (має бути парна кількість рядів). На рукави залишаємо 2 див. Це 2 х 3 = 6 рядів. Значить на рукаві буде 3 розвороту (3 особових ряду і 3 виворітних). 16 - 6 = 10 рядів для поглиблення горловини - це 5 розворотів.
В'яжемо поворотними рядами. Починати можна як по центру спинки, так і від регланной лінії, поступово вводячи сегменти з кількістю петель, які ви визначили. Не забуваємо робити надбавки за регланным ліній в кожному другому ряду. Звідки ви почали в'язати росток, там ви повинні його і закінчити.
Після вив'язування паростка поворотними рядами, по спинці у вас повинна бути потрібна ширина паростка. Кількість петель на спинки і переду повинно бути однаковим.
У реглані, крім паростка від горловини, є більш легкий варіант вив'язування паростка. Це азіатський росток. В'яжеться він після розподілу петель на спинку, перед і рукави. І в'яжемо його петлях спинки. Величина паростка розраховується за тими ж формулами.
Азіатський прямий росток.
В'яжемо на петлях спинки по прямій, поворотними рядами на його ширину.
Азіатський росток з закругленими.
Для його виконання, потрібно знати кількість петель підрізу. В'яжемо росток поворотними рядами. У кожному другому ряду робимо прибавки по краю паростка. Таким чином ми додаємо петлі підрізу. Після вив'язування паростка, добираємо залишилися петлі підріза, якщо залишилися, з'єднуємо в коло і в'яжемо основну частину "тіла". Тут потрібно розуміти, що ширина рукава за рахунок азіатського паростка, збільшиться, оскільки ми піднімаємо петлі з підрізу і за кромочним азіатського паростка. Це потрібно враховувати при розподілі петель на спинку, перед і рукави. Або зв'язати в рукаві клин, збавивши зайві петлі.