Джемпер "Олива" в стилі "кучинелли". Детальний МК. Опис.
На просторах інтернету з'явилася модель знаменитого дизайнера Брунелло Кучинелли - це смугастий пуловер з паєтками. Він може бути як з довгим рукавом, демісезонний, або без рукавів, літній варіант. Відповідно, пряжу або набір для в'язання джемпера Кучинелли підбираємо по сезону.
Ця модель підійде для утилізації своїх залишків. Розташування смуг, їх ширина - тут є де проявити свою фантазію. Фасон джемпера теж залежить від вашого уподобання та вміння.
Джемпер мені сподобався. Я вирішила його зв'язати з довгим рукавом, зробити демисезонным. Для джемпера я взяла набір пряжі "Оливки" в зелених тонах, у складі якої бавовна бавовна смесовке: 3 мотка Gazzal "Giza" №2451, 2 мотка YarnArt "Elegance" №113, 2 мотка YarnArt "Style" №667, 2 мотка Gazzal "Cotton Baby" №3449, 2 мотка Fibranatura "Papyrus" №229-17, додаткова нитка з паєтками № 3046 2 мотка.
Переглянути всі набори можна за посиланням: https://candy-yarn.com.ua/g16911884-aktsionnye-nabory-pryazhi
Або підібрати пряжу зі своїх запасів. У наборах пряжа з різною кількістю мотків і квітами, тому ви підбираєте колір смуг і кількість рядів у смузі за своєю пряжі.
На мій джемпер витрата вийшов 520 грам. Ще нам знадобиться спиці 3 і 3,5 мм, гачок, голка, маркери, ножиці або кусачки.
Для початку в'яжемо зразок, розподіляємо смуги по кольорам, особові доріжки і виворітні. Якщо ви новачок у в'язанні, я думаю, вам буде нескладно, якщо ви знаєте, як в'язати лицьові і виворітні петлі.
Визначаємо щільність. В моєму зразку 2 петлі в 1 см і 3,06 ряди у висоту. Модель джемпера кімоно, тому нам потрібна мірка обхвату стегон (Про). Ще довжина рукава (Др) від 7-го шийного, довжина виробу (Діз) від плеча.
Про - 104 см
Ін - 75 см
Діз - 60 см
Щоб зробити викрійку, краще намалювати її в натуральну величину та визначити, на скільки сантиметрів виходить дуга бічного шва. Після того, як я це зробила, перенесла на аркуш в зменшеному розмірі. і робила всі розрахунки. Виглядає це так.
Починаємо в'язати спочатку деталі спинки і переду, після складання будемо довязивать манжети, оформляти низ виробу і горловину.
Беремо напівобхват стегон 52 див. Так як пряжа в основному бавовняна і вона має властивість розтягуватися в ширину, я надбавки для свободи облягання не даю. Але якщо ви хочете більш вільну річ, надбавку можна на свій розсуд. 52 х 2 (щільність) = 104 петлі. Набираємо на спиці 102 петлі плюс 2 кромочні. Довжина виробу 60 см 60 х 3,06 = 183,6 рядів. Округляємо до 184 р. Так як рукав кімоно, розподіляємо їх на секції, в яких будемо робити надбавки для розширення на рукав.
Спинка. В'яжемо прямо 13 см, 40 рядів. При цьому витримуємо малюнок і колір смуг.
У 1-ій секції нам потрібно додати по 10 петель з кожної сторони і вийти на ширину 62 див. Секція у висоту становить 13 см, 40 рядів. Робимо прибавки по 1 петлі 10 разів в кожному другому ряду. Після додатків в роботі 124 петлі.
2-я секція 8 см, 24 ряди. У ній нам потрібно вийти на 74 см, додати по 12 петель з кожної сторони. Робимо надбавки 12 разів по 1 петлі в каждов 2-му ряду. В роботі 144 петлі.
3-я секція 6,5 см, 20 рядів. Нам потрібно вийти на 118 см, 236 петель. Робимо плавний перехід за 10 надбавок. Додаємо з кожного боку по 2 п, 3 п, 3 рази по 4 петлі, 3 рази по 5 петель, 2 рази по 6 петель в кожному другому ряду. Надбавки я робила французьким способом набору. МК дивимося тут: https://youtu.be/fJlm4BaNX9M
Після того, як ми зробили надбавки, добираємо відсутні петлі до довжини рукава. Для цього, мірку довжини рукава множимо на щільність, мінус ширину манжета. Манжет планується 3 див. 75 - 3 = 72 см х 2 = 144 петлі з однієї сторони. Не вистачає 26 петель з кожної сторони рукава. В роботі 288 петель.
Далі в'яжемо прямо на ширину рукава, яка становить 12 см, 36 рядів. Далі, робимо скіс по плечу 8 см, 24 ряди. Залишаємо петлі горловини 48 петель. Відзначаємо маркерами. Червоний маркер - центр спинки, жовтий маркер - по 16 петель, помаранчевий - кінець паростка.
З кожної сторони залишається за 120 петель. Убавки по скосу 12 разів по 10 петель. Перші 10 петель починаємо закривати з виворітного боку. Провязав виворітний ряд, повертаємо на лицьову сторону і закриваємо перші 10 петель з іншого боку, тим кольором, яким ми вже в'язали виворітний ряд. таким чином убавки в смузі будуть рівномірні з кожної сторони. Закриття петель без сходинок. МК можна подивитися тут:
Зробивши 8 разів убавок, в'яжемо росток. Від центру спинки робимо убавки 16 п, 5 п, 2 п, 1 п в кожному 2-му ряду. Спочатку зменшуємо центральні 32 петлі. І потім закриваємо решта петлі паростка з одного боку, потім з іншого.
Перед. В'яжеться аналогічно спинці. Прив'язали всі секції і ширину рукава. Зробили 1 раз убавок 10 петель по плечовому скосу. Тут ми починаємо вив'язувати горловину, яка становить 22 ряду. Відзначаємо центр червоним маркером. По обидві сторони вішаємо маркер через 24 петлі. Маркер помаранчевий - по 6 петель, центральні.
Закриваємо петлі горловини: 6 п, 3 рази по 3 п, 3 рази по 2 п, 3 рази по 1 п. При цьому одночасно закриваємо по 10 петель плечового скосу.
У готових деталях ховаємо кінці і робимо СОТ, скріпивши їх обличчям всередину.
Переходимо до складання. Зшиваємо деталі будь-яким зручним для вас способом. При цьому поєднуємо кольорові смуги.
Які є способи з'єднання, можна подивитися тут: https://candy-yarn.com.ua/a417984-sposoby-soedineniya-vyazannyh.html
По плечовому шву, з'єднуємо деталі нитками під колір смуг.
Всі з'єднання я робила гачком з'єднувальними стовпчиками.
По низу виробу піднімаємо на спиці петлі в'яжемо гумку 8 рядів. По низу рукава 4 ряди, по горловині 6 рядів. Петлі гумки закриваємо італійським способом або будь-яким іншим, на ваш розсуд. Італійський спосіб: https://youtu.be/SxczFVCM1DY
Швах робимо СОТ. Модель з рукавом кімоно універсальна і підійде до будь-якого типу фігури. Розмір джемпера вийшов 44-48.
Джемпер готовий. Надягаємо і носимо із задоволенням!
Відео МК джемпера “Олива в стилі Кучинелли: