Візерунок "витягнуті петлі" гачком
Візерунок "витягнуті петлі" гачком
Цей візерунок підходить не тільки для мочалок, іграшок, килимків. Це відмінний варіант декору одягу і зробити її візуально, наближеної до теплої.
Способів вив'язування витягнутих петель багато і у кожної в'язальниці свій. У цій статті розглянемо кілька способів вив'язування такого візерунка гачком.
Спосіб №1. В'язати такі петлі за допомогою олівця, лінійки, дуже товстої спиці, планки. Все залежить від того, якого розміру вам петля потрібна. Особливість цього способу в тому, що петлі завжди будуть однакового розміру.
Наберіть необхідну кількість петель. Пров'язуємо один або два ряди стовпчиками без накиду. У наступному ряду робимо петлі. Петля підйому. Підставляємо, наприклад, лінійку до верху в'язання, накидаємо робочу нитку на неї від себе. Вводимо гачок у петлю, захоплюємо робочу нитку і виводимо петлю на гачок. Пров'язуємо стовпчик без накиду. Наступний ряд в'яжемо стовпчиками. Чергуємо 2 ряду. Один в'яжемо з петлями, другий стовпчиками.
Спосіб №2. Петлі виходять попереду в'язання. В'яжемо кілька рядів стовпчиками. На початку кожного ряду в'яжемо петлі підйому.
Вводим крючок в первую петлю, вытягиваем петлю на крючок из рабочей нити.
Большим пальцем захватываем рабочую нить и оттягиваем на себя на нужное расстояние, отводим на право.
Из следующей петли вытягиваем петлю на крючок.
и провязываем 3 петли на крючке вместе.
Чередуем: ряд вяжем столбиками, следующий ряд с петлями.
Способ №3. В этом способе петли получаются за работой. Для этого набрасываем рабочую нить на указательный палец, средним пальцем изнутри отводим нить на нужную величину петли.
Крючок вводим в петлю и захватываем рабочую нить с крючка
вытягиваем петлю на крючок.
пров'язуємо 2 петлі разом - завершуємо в'язати стовпчик без накиду. Звільняємо палець.
Чергуємо при в'язанні два ряди - ряд з петлями, ряд стовпчиками.
Знаючи 2-ий та 3-ій способи можна отримати густі завіси при поворотному в'язанні гачком.