Джемпер "Чайка" Докладний опис в'язання
Напевно, немає такої в'язальниці, яка не в'язала джемпер "чайка". Це оригінальна і проста модель. В'яжеться дуже просто, а результат радує. По суті, це джемпер з кокеткою і з мысообразным вирізом.
Варіантів в'язання багато. Є моделі на 4 регланные лінії, які проходять по центру спинки, полички і на рукавах, і в'яжуться за принципом реглан зверху.
Або зв'язати джемпер з круглою кокеткою і мисом на кілька регланных ліній.
У виробі може бути різна довжина рукава: короткий, 3/4, довгий, все на ваш розсуд і бажання. Пряжу для джемпера підбирати з будь-яким складом і різною товщиною: тонка, товста, середня, в залежності на який сезон ви в'яжете. У виробі красиво виглядає поєднання пряжі з різною фактурою. Наприклад, в кокетці поєднувати гладку пряжу з букле, мохером, ангорой. Забарвлення смуг в кокетці підбирати сполучається з основним кольором джемпера. Добре використовувати пряжу секційного фарбування. Смуги вийдуть самі собою і всі кольори підібрані.
Свій джемпер я в'язала з пряжі секційного фарбування Vizell «Rainbow Angora», колір №18.
В мотку 100 г, 550 м. Склад: 15% мохеру, 15% вовна мериноса, 10% альпаки, 65% акрил. Витрата 2 мотка, спиці №3 мм. Для початку необхідно зв'язати зразок, випрати його і зробити СОТ. Порахувати щільність. Моя щільність 2,21 петлі і 2,92 ряду в 1 см. Ширина горловини - ваше бажання, на скільки ви хочете глибокий виріз. Мінімально - береться обхват голови, максимально - немає межі. Якщо у вашому гардеробі є виріб з мисом, виміряйте окружність по ньому. В моєму джемпері 65 див. Множимо на щільність, отримуємо 143 петлі (142+1 центральна). Це кількість ділимо на 2 рівні частини. Починала в'язати гумкою 1х1 з вывязыванием куточка. По центру додала по 2 петлі в кожному другому ряду 4 рази.
Так як для гумки потрібно парна кількість петель на спиці набрала 134 петлі + 1 петля для замикання в коло. Після додатків в гумці, на спицях 142 петлі і 1 петлю додаю з протяжки по центру спинки. Якщо вам важко з цим розібратися, оформити горловину можна в кінці в'язання джемпера. Після гумки в'яжемо 1 ряд панчішної в'язкою, розставляючи маркери на регланных лініях. 71 петля на перед, 72 петлі на спинку і рукави. Петлі спинки і рукавів ділимо на 5 частин. Виглядає це так:
Червоним хрестиком відзначено початок в'язання. Ставимо маркер, який приберемо після вив'язування кокетки. Петлі розподіляємо: 4 частини по 14 петель. 1 частина, центр спинки, 16 петель. Кожну частину відзначаємо маркером. Визначаємо висоту кокетки. У мене кокетка 24 см (без гумки) - 80 рядів.
Вам в допомогу
Вираховуємо, скільки петель має бути після вив'язування кокетки. Обхват грудей + свобода облягання, яка може бути 10 - 20 див. В своєму виробі я дала 10 див. 98 + 10 = 108 див. Множимо на щільність , отримую 240 петель. Для рукава: 33% від обхвату грудей = 36 см (або надбавка для свободи облягання 5 см). 36 х 2,21 = 80 петель. Підрізи 8% від петель обхвату грудей - 20 петель, по 10 петель на кожну сторону.
240 - 20 = 220 петель (без підрізів).
80 - 13 = 67 п, 13 - це петлі підріза + 3 петлі добору, щоб не було дірочок.
220 + (67 х 2) = 354 п.
У кокетці потрібно додати 212 петель. 354 - 142 = 212 п. це різниця між початковим і кінцевим кількості петель кокетки.
По центральній петлі переду, мис, збільшення робимо до і після неї. Це 80 петель додається. Від загальної кількості доданих петель по кокетці, віднімаємо 80 п. 212 - 80 = 132 петлі. Цю кількість треба додати за 80 рядів кокетки, по 6-ти регланным лініях. За регланным линим додаємо по 1 петлі. З лівого боку надбавка після маркера (зелена лінія), з правого боку джемпера до маркера (синя лінія). Розподіляємо надбавки: 6 петель 8 разів у кожному 2-му ряду, 6 петель 5 разів в кожному 3-му ряду, 6 петель 5 разів у кожному 4-му ряду, 6 петель 4 рази в кожному 5-му ряду. У мене вийшло 132 надбавки за 71 ряд. Відсутні 9 рядів довязываю без додатків по кокетці, але роблю прибавки по центральній петлі переду по 2 петлі (незабутній, що їх я вже забрала).
Якщо у вас вийшло більше надбавок, не страшно, можна компенсувати в подрезах, або зробити перерозподіл петель на тулуб і рукави. Мене влаштував мій варіант.
Ділимо отримані петлі на перед, спинку і рукави. Нагадую, що на тулуб треба 220 петель, по 110 петель на спинку і перед. На перед я від спинки прибираю 6 петель і додам до переду.
Від центральної петлі( я її не вважаю) по переду, вправо і вліво відкладаю по 58 петель, маркер, 67 петель рукави, маркер. Решта 104 петлі на спинку. Нам потрібно вирівняти спинку і перед, так як по переду кут. Провязываю спинки петлі. Переношу петлі рукава на додаткову нитку, набираю 10 петель підрізу. Провязываю 3 петлі переду. Тут в'яжемо поворотними видовженими рядами. Як це робити, можна подивитися тут:
https://candy-yarn.com.ua/a390276-priemy-vyazaniya-chastichnoe.html
Повертаємо роботу, робимо обвиття петлі. В'яжемо виворітний ряд до наступного рукава. Переснимаем петлі рукава на додаткову нитку, набираємо петлі підріза, і пров'язуємо 3 петлі переду з іншого боку. Робимо розворот в'язання, обвиття петлі в'яжемо до наступної боку переду. Пров'язуємо ще 3 петлі переду, робимо розворот і продовжуємо в'язання, поступово вводячи в роботу по 3 петлі переду. Таким чином, дійшовши до центральної петлі переду, продовжуємо в'язання по колу до потрібної довжини джемпера. Низ джемпера оформлений платочної в'язкою. Росток я не робила. Наступну свою "чайку" зроблю з паростком.
Петлі рукава перенести на спиці, підняти петлі підріза і в'язати 110 рядів. У вас може бути інша кількість рядів, в залежності від довжини рукава. У кожній 15-му ряду по рукаву убавки по 2 петли7 раз. Низ рукава оформлений манжетом гумка 1х1 4 див. Закриття петель гумки еластичне. МК такого способу можна подивитися тут: https://youtu.be/Wdun1YXYY8I
Готового виробу зробити СОТ. Обновка готова.
У готовому вигляді довжина джемпера 62 см, кокетка 27 см з гумкою, довжина рукава від підріза 37 см, ширина чомусь вийшла 52 см, але це як раз мені нормально.
Вам може стане в нагоді, розрахунок круглої кокетки:
https://candy-yarn.com.ua/a430030-raschety-krugloj-koketki.html