Плавне закриття петель плеча
Плавне закриття петель плеча без сходинок.
У кожного майстра є свій спосіб закриття петель плеча. Але якщо ви тільки вчитеся це робити, в цій статті розглянемо два способи.
Спосіб №1
Зв'язавши вироби до плеча, розподіляємо петлі спинки на паросток і два плеча. Від загальної кількості петель спинки, віднімаємо петлі паростка, які визначаємо за своєю щільності, що залишився кількість ділимо на два. Наприклад, після вирахування петель паростка, залишається 50 петель. Ділимо на два, отримуємо, що на одне плече 25 петель. Визначаємо висоту скоса плеча. Зазвичай 2-3 сантиметри, за своєю щільності визначаємо кількість рядів. Так як зменшення в кожному другому ряду, кількість рядів ділимо на два. Наприклад, висота скоса 10 рядів. 10: 2 = 5, це означає, що за 5 раз необхідно зменшити 25 петель - 25: 5 = 5. Закриваємо по 5 петель в кожному другому ряду. З лицьового боку, праве плече, закриваємо 5 петель, пров'язуємо петлі спинки, весь ряд. Повертаємо роботу. З виворітного боку, ліве плече, закриваємо 5 петель. В'яжемо ряд до кінця. В кінці ряду не довязивайте одну петлю.
Перевертаємо роботу на лицьову сторону. З лівої спиці переносимо першу петлю на праву спицю і першу петлю на правій спиці перекидаємо через перенесену петлю.
Петлю перекидаємо на ліву спицю і закриваємо наступні 5 петель плеча, пров'язуємо петлі спинки, не доходячи в кінці одну петлю, повертаємо роботу і повторюємо ту ж саму операцію, яку робили на початку ряду з лицьового боку. Таким чином закриваємо всі петлі плеча.
Подивитись відео "Плавне закриття петель" можна за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=bkaimLQa5Lk
Спосіб №2
Виконання скоса плеча частковим в'язанням.
Для цього визначаємо кількість петель на плечі, як у першому способі.
В'яжемо петлі спинки, не доходячи в кінці ряду на 5 петель (як в першому способі). Ліве плече.
Перевертаємо роботу на виворітну сторону, робимо накид на праву спицю.
Продовжуємо в'язати петлі спинки з виворітного боку. Чи не доходимо до кінця на 5 петель. Перевертаємо роботу на лицьову сторону. Це праве плече. Робимо накид, пров'язуємо з лицьового боку петлі спинки, не доходячи до накиду на 5 петель.
Перевертаємо на виворітну сторону, робимо накид і пров'язуємо петлі спинки, знову не доходячи до накиду на 5 петель.
Так пров'язуємо всі петлі плеча.
Далі одним рядом пров'язуємо всі петлі в один прийом. При цьому пров'язуємо накид і наступну петлю разом на лицьовій стороні
і на виворітній
Виходять плечі з відкритими петлями. Іншим кольором виділено часткове в'язання для наочності.
Їх можна закрити в один прийом, або залишити відкритими і з'єднати плечі петля в петлю
Часткове в'язання спицями: https://candy-yarn.com.ua/a390276-priemy-vyazaniya-chastichnoe.html
Способи з'єднання деталей: https://candy-yarn.com.ua/a417984-sposoby-soedineniya-vyazannyh.html
Такі способи підійдуть для закриття петель горловини, пройми, для вив'язування округлих форм кишень, низу виробу або окремих фігурних деталей одягу ..