Вертикальні петлі для гудзиків без відриву нитки спицями.
Вертикальні петлі для гудзиків без відриву нитки спицями.
Всі ми любимо жакети та кардигани. Щоб акуратно виглядали борту вироби, в'яжемо одночасно з виробом планку, на якій можуть бути передбачені гудзики по моделі. А якщо гудзики, то, звичайно, потрібні петлі.
Петлі в вертикальної планки для гудзиків є вертикальні та горизонтальні. Найкраще красиво виглядають вертикальні петлі.
Як в'язати горизонтальні петлі ми вже розглядали. Хто не знає, дивимося тут: https://candy-yarn.com.ua/a395509-kak-vyazat-akkuratnye.html
У цій статті познайомимося з вертикальними петлями.
Петлі для гудзиків можна пов'язати двома способами. Перший це від двох клубків, де одночасно в'яжемо дві частини планки.
У цьому способі стане проблема - ховати кінці нитки. Це не зручно і не дуже красиво.
Розглянемо вертикальні петлі для гудзиків на планці, без відриву нитки, пов'язаної гумкою. На перший погляд, здається дуже складно, але, насправді, все дуже просто і не треба ховати кінці нитки. Виходить все красиво і акуратно.
Планку в цьому випадку краще в'язати ущільненої, щоб вона була щільною і не розтягувалася з часом в процесі носіння.
Як в'язати ущільнену гумку. Лицьовий ряд в'яжемо - 1 лицьова, 1 виворітна. Виворітний ряд - лицьову петлю в'яжемо лицьовий, виворітну знімаємо нитка перед роботою.
В'яжемо до місця розташування петлі. В гумці кількість особових доріжок повинна бути непарною, т. к. петля повинна бути не по центру, а трохи зміщена від центру у бік основного полотна. Ширина планки залежить від діаметра ґудзика. Планку від основного полотна можна відокремити однією або двома виворітними петлями. На нашому зразку в планці 5 особових смуг. Петля буде знаходитись від краю через 3 особових смуги. В'яжемо 1-й ряд (лицьова сторона) 5 петель планки( пров'язуємо лицьового), повертаємо роботу, в'яжемо другий ряд (зворотна сторона) - лицеву - лицьової, виворітну знімаємо, нитка перед роботою, при цьому першу петлю знімаємо не провязанной, робочу нитку відводимо за ліву спицю.
Третій ряд (лицьова сторона) - пров'язуємо як перший. 4-й ряд (зворотна сторона) - як другий. 5-й ряд як перший. Зараз докладаємо ґудзик і перевіряємо висоту петлі. Петля по довжині повинна бути менше діаметра ґудзика.
Далі, робимо три накиду, витка (не повітряні петлі!) на праву спицю рухом від себе. Кількість витків відповідає кількості особових рядів. У нас 3 особових ряду - три витки. В'яжемо другу частину планки і петлі основного полотна.
Переходимо на виворітний ряд. В'яжемо петлі основного полотна, другу частину планки до останньої петлі. Цю лицьову петлю пров'язуємо разом з першим накидом за задню стінку.
Повертаємо роботу, першу петлю знімаємо не провязанной, робочу нитку відводимо за ліву спицю. В'яжемо планку і петлі основного полотна. Останню петлю в'яжемо разом з другим накидом за задню стінку. Перевертаємо в'язання. Першу петлю знімаємо. Петлі пров'язуємо планки і основного полотна. Наступний виворітний ряд в'яжемо петлі основного вироби, петлі планки, останню петлю пров'язуємо з третім накидом і в'яжемо всі петлі планки.
Вертикальні петлі в планці, пов'язаної платочної в'язкої (лицьові і виворітні ряди в'яжемо лицьовій).
Ширина планки залежить від розміру гудзики. Для кращого зовнішнього вигляду. петлю робити не по центру, а змістити від краю на одну петлю. У нашому прикладі, планка на 9 петель. Дійшовши до місця початку петлі пров'язуємо праву частину - 5 лицьових петель. Для зручності їх можна перенести на шпильку. Починаємо формувати петлю. В'яжемо ліву частину петель (4 особових), петлі, полички. Це перший ряд. Другий ряд (зворотна сторона) - в'яжемо основне полотно і 4 особових петлі планки. Останню петлю (четверту) в'яжемо лицьового. Повертаємо роботу, першу петлю знімаємо, при цьому нитка відводимо справа за ліву спицю, так у нас вийде гарний зубчастий край.
Далі, виворітний і так пров'язуємо потрібну довжину петлі. У нашому зразку це 6 рядів. Закінчити потрібно на виворітній стороні. Робимо три витка на праву спицю від себе. Кількість витків - це половина провязанных рядів. Якщо у нас 6 рядів, значить робимо 3 витка, і пров'язуємо всі петлі планки.
Повертаємо роботу на лицьову сторону. В'яжемо 4 особових правої сторони планки, а 5-ю петлю пров'язуємо разом з одним витком лицьового.
Перевертаємо роботу, першу петлю знімаємо, робочу нитку відводимо вправо за ліву спицю. Продовжуємо так в'язати, доки не з'єднаємо всі витки.
Провязав останній виток, в'яжемо всі петлі планки і основного полотна.
Продовжуємо в'язати виріб до наступної петлі.
Якщо Вам стаття була корисна і цікава, дякую за лайк.