Помилки при в'язанні гачком та способи їх виправлення
Помилки при в'язанні гачком та способи їх виправлення
Від помилок ніхто не застрахований. Навіть досвідчені майстри машинально допускають помилки. Вяжешь полотно гачком і бачиш - краю не рівні, дірки в полотні світяться, перекіс пішов. І ви не можете зрозуміти, чому так вийшло. Доводиться розпускати і починати спочатку. Але не поспішайте розпускати. Уважно подивіться і знайдіть помилку, щоб потім її не повторити чи її можна виправити без розпускання.
Найпоширеніші помилки - це випадкове збільшення або зменшення петель по краю чи в середині полотна (якщо не передбачено схемою). Для цього найкраще вважати кількість петель в ряду. Воно має відповідати кількості петель за описом візерунка.
Нерівний бічний край. Полотно звужується по краю.
Таке може вийде, коли ви не довязываете певну кількість петель з краю. Остання петля в кінці ряду завжди в'яжеться петлі підйому, які виступають в ролі стовпчика. Правильно пов'язане полотно за схемою.
Полотно розходиться по краю. Це означає, що ви додали петлі з краю, зв'язали зайві.
Після петель підйому (які виступають в ролі стовпчика), наступний стовпчик в'яжемо у другу петлю. Правильно показано на фото нижче. Якщо тільки не передбачено розширення по узору або викройкою.
Не правильно, коли ви в'яжете перший стовпчик, після петель підйому, в першу петлю. Якщо це не передбачено по візерунку.
Якщо ви недалеко пішли від "шлюбу" в полотні, по краю, то відсутню кількість петель поступово можна додати в процесі в'язання.
Помилкою може бути збільшення або зменшення петель в середині полотна. Це відбувається, коли ви в'яжете в одну петлю 2 стовпчика або пропустили стовпчик під час в'язання.
Щоб полотно виглядало красиво, без вад, шлюб в середині полотна просто так не виправиш. Особливо, якщо ви в'яжете щільним візерунком. Тому, краще розпустити полотно до шлюбу, і зв'язати правильно.
Роблячи висновок з вищесказаного, бути уважним під час в'язання. Вчасно помічати і виправляти помилки. А краще за все, їх не допускати.