Як правильно доглядати за в'язаними виробами?!
Як доглядати за в'язаними виробами
Догляд за в'язаними виробами - це прання, сушка, волого-теплова обробка(ВТО), зберігання, усунення катишек.
Як правильно доглядати за в'язаними речами, щоб вони якомога довше зберігали свій первісний вигляд?
Прання.
Перед пранням виріб слід вивернути навиворіт. Прати при температурі води - не більше 30-40 градусів. Обов'язково ручне прання. Для виробів з пряжі з позначкою "superwash", можна використовувати машинне прання в делікатному режимі, без віджимання. При цьому важливо правильно вибрати засіб для прання. Краще використовувати спеціально призначені гелі або порошок для прання вовни.
Не можна використовувати пральний порошок з відбілюючими компонентами. Необхідну кількість миючого засобу не наносити на виріб, а розвести у воді. Якщо у вас немає засоби для прання, можна скористатися шампунем для волосся або ланолиновым милом. Не потрібно піддавати речі сильному механічному впливу(терти, викручувати) - виріб може розтягнутися і втратити форму. Для полоскання використовуйте воду такої ж температури, як і для прання. Полоскати, міняючи воду кілька разів.
Сушіння.
Ні в якому разі не можна сушити в'язані речі, вішаючи їх на плічка і поруч з обігрівальними приладами(батарея, камін), так як речі можуть безнадійно деформуватися. Сушити в горизонтальному положенні, розклавши їх на поверхні. Можна використовувати старі махрові рушники(вони добре вбирають вологу). Для сушіння можна використовувати спеціальні пристосування.
Волого-теплова обробка.
В'язані вироби потрібно відпарювати, а не притискати праска сильно до полотна. Виріб після прання не вивертати на обличчя. Накрити в'язану річ вологою бавовняною тканиною або марлею. Провести сильно нагрітою праскою, злегка торкаючись тканини.
Зберігати в'язані вироби в акуратно складеному стані, не пресувати. не класти на них важкі речі. Не вішати на плічки, щоб уникнути деформації виробу. Якщо складаєте речі на довгий час, то не забудьте про засоби від молі. Є спеціальні засоби, а можна скористатися старими, перевіреними часом, способами: листя тютюну, сухі кірки апельсин, висушена лаванда.
При тривалому носінні можуть з'явитися катишки, які з легкістю можна прибрати спеціальною машинкою для стрижки катишек або використовувати бритвений верстат.
У вас може виникнути питання, а як раніше наші бабусі і мами, без всяких сучасних засобів, доглядали за в'язаними виробами? Адже в'язана одяг була не менше популярною і доводилося використовувати "що було під рукою". Ось кілька способів зберегти в'язані речі:
- плями виводили нашатирним спиртом
- щоб річ була м'якою, у воду додавали гліцерин
- при полосканні додавали оцет, щоб зберегти колір
Якщо дотримуватися всіх рекомендацій по догляду за в'язаними виробами, то ваші улюблені речі прослужать вам не один рік.
У догляді за делікатними речами може стати в нагоді досвід минулого покоління, адже раніше в'язана одяг була не менш популярна, а якісних засобів для прання було менше. Тому доводилося використовувати підручні засоби:
-
розчин нашатирного спирту або гірчичного порошку допомагає вивести плями;
-
доданий у воду гліцерин надає речі м'якість;
-
для збереження яскравого забарвлення при полосканні можна додати одну столову ложку оцту.