Як навчитися в'язати Помилковий Жаккард?!
Помилковий(лінивий) жаккард. Це просто.
Добірка схем для помилкового жаккарда.
Вироби, де є жакардові візерунки, завжди на піку популярності. Жакардові візерунки(багатобарвні) можна зустріти у виробах лопапейса(подивитися тут:https://candy-yarn.com.ua/a402475-dzhemper-lopapejsa-kak.html), це і класика, норвезькі візерунки(популярні олені). Це відмінний спосіб використовувати залишки пряжі.
Напевно, кожна в'язальниця, хоч один раз, зв'язала такий шедевр. Але цей прийом в'язання трудомісткий і складний(особливо для початківців в'язальниць), вимагає особливих навичок, уважності. Тому і придумали таку техніку в'язання як помилковий(лінивий) жаккард, який легко в'яжеться і виглядає не гірше складного жаккарда.
При такому в'язанні зміна нитки відбувається кожні два ряди, при цьому зміна нитки відбувається за кромочной петлі з правого боку, а візерунок виходить за рахунок знятих петель в певному порядку. Такий прийом в'язання дозволяє зробити роботу швидше і легше. Кромочную пров'язуємо кольором, яким збираємося в'язати ряд.
Як же в'язати ледачий жаккард. Розглянемо на прикладі.
Для зразка, набираємо кількість петель кратне 8+2 кромочні.
Основний колір - червоний(кц), обробний - білий(бц). Зняти петлю - в особових рядах - робоча нитка за роботою, в виворітних рядах - робоча нитка перед роботою.
1-й ряд(кц) - осіб. п
2-й ряд(кц) - ізн. п.
3-й ряд(бц) - осіб. п
4-й ряд(бц) - ізн. п
5-й ряд(кц) - осіб. п
6-й ряд(кц) - ізн. п.
7-й ряд(бц) - *1 осіб., зняти 1 п, 1 осіб., 1 п зняти, 3 осіб, зняти 1 п*, продовжуємо в'язання від*до*.
8-й ряд(бц) - провязанные петлі в особовому ряду в'яжемо виворітними, а зняті петлі переносимо на спицю не провязанными. Далі все виворітні ряди в'яжемо таким прийомом, на протязі всього орнаменту.
9-й ряд(кц) - *4 осіб, зняти 1 п, 1 осіб., зняти 1 п, 1 осіб*
11-й ряд(бц) - *1 осіб, 1 п зняти, 6 осіб*
13-й ряд(кц) - *1 п зняти, 1 осіб, 1 п зняти, 1 осіб, 1 п зняти, 1 осіб, 1 п зняти, 1 осіб*.
15-й ряд(бц) - *5 осіб, 1 п зняти, 2 осіб*
17-й ряд(кц) - *1 п зняти, 1 осіб, 1 п зняти, 5 осіб.*
19-й ряд(бц) - *3 осіб, зняти 1 п, 1 осіб, 1 п зняти, 1 осіб, 1 п зняти*
21-й ряд(кц) - осіб. п
22-й ряд(кц) - ізн. п
23-й ряд(бц) - осіб. п
24-й ряд(бц) - ізн. п
25-й ряд(кц) - осіб. п
26-й ряд(кц) - ізн. п.
З виворітного боку протяжки мінімальні.
Ми підібрали вам схеми, де хрестик означає зняту петлю в особовому ряду(нитка за роботою). На схемі наведено лицьові ряди, а виворітні в'язати по малюнку(виворітну петлю в'яжемо виворітного, зняту петлю знімаємо, нитка перед роботою)
Завдяки цим схемам, вам буде легко освоїти цю техніку і вловити принцип в'язання помилкового жаккарда. Після чого сміливо переходьте на складний.