Красиве зменшення трьох і чотирьох петель
Зменшення петель на полотні за допомогою додаткової спиці
Красиво оформити регланную лінію, V-подібний виріз горловини, красиво зменшити петлі на маківці в шапці, пріталіть виробу по боковому шву-скрізь, де необхідно за один прийом зменшити 3 або 4 петлі, можна використовувати метод зменшення за допомогою додаткової спиці.На перший погляд здається, що це дуже складно, але насправді-це дуже просто.
Даний спосіб дозволяє в малюнків з невеликим малюнком скоротити петлі цілого раппорта, не порушуючи таким чином схеми виконання візерунка. Зменшення виконується за допомогою допоміжної спиці шляхом поєднання декількох петель і провязывания їх разом попарно. Лінія, по якій виконані скорочення, може бути нахилена вліво, вправо або йти вертикально. Петлі по цих лініях можуть скорочуватися з нахилом вліво (верхніми в даному випадку будуть петлі першої групи, тобто права частина), з нахилом вправо (верхніми будуть петлі другої групи, тобто ліва частина).
Для отримання лінії нахилу вліво необхідно у всіх убавлениях робити одні і ті ж петлі правій частині полотна, а цільової сторони брати нові петлі для скорочення.
Для отримання лінії нахилу вправо необхідно у всіх убавлениях робити одні і ті ж петлі лівій частині полотна, а з правої сторони брати нові петлі для скорочення.
Для отримання вертикальній лінії скорочення необхідно брати петлі з обох сторін.
Для виконання даного прийому зніміть кількість скорочуваних петель на допоміжну спицю, сумістите з петлями на основний спиці і провяжите по малюнку полотна по дві петлі разом (одна з основною спиці, інша з додатковою).
Зменшення петель на полотні, пов'язаному гумкою 2 х 2
Зменшення 4 петлі з нахилом вліво. Раппорт-кратне 4.
зняти 4 петлі (2 виворітні, 2 лицьові) на додаткову спицю перед роботою, поєднуємо петлі на основної та допоміжної спицях
Далі в'яжемо 2 рази по 2 петлі разом виворітної (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною), 2 рази по 2 петлі разом лицьовою (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною).
Убавка 4-х петель з нахилом вправо: зніміть 4 петлі (2 лицьові, 2 виворітні) на додаткову спицю за роботу
Поєднуємо петлі на основної та додаткової спицях і в'яжемо 2 рази по 2 петлі разом лицьовою (1 петля з основною спиці, 1 петля з додатковою), 2 рази по 2 петлі разом виворітної (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною).
Зменшення петель на полотні, пов'язаному гумкою 1х1
Раппорт даного малюнка дорівнює 2 петлям, збавляти слід по 2 петлі.
Зменшити дві петлі з нахилом вліво: зніміть 2 петлі (1 виворітна, 1 лицьова) на додаткову спицю перед роботою, далі провяжите 2 петлі разом виворітної (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною), 2 петлі разом лицьовою (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною).
Зменшити дві петлі з нахилом вправо: зніміть 2 петлі (1 лицьова, 1 виворітна) на додаткову спицю за роботу, далі провяжите 2 петлі разом лицьовою (1 петля з основною спиці, 1 петля з додатковою), 2 петлі разом виворітної (1 петля з додатковою спиці, 1 петля з основною).
Цей прийом підходить для всіх патентних гумок.
Зменшення петель на полотні, пов'язаному лицьовою гладдю
Збавляти петлі таким способом можна не тільки на резинці. але і в полотнах, пов'язаних дрібним візерунком або лицьовий, виворітною гладі. Принцип однаковий.
Зменшити три петлі з нахилом вліво: знімаємо 3 петлі на додаткову спицю перед роботою і потім провяжите 3 рази по 2 петлі разом лицьовою (1 петля з додатковою спиці, а 1 петля з основною, тобто праву спицю спочатку введіть в петлю на додатковому спиці, потім в петлю на основний).
Зменшити три петлі з нахилом вправо: зніміть 3 петлі на додаткову спицю за роботою і потім провяжите 3 рази по 2 петлі разом лицьовою (1 петля з основною спиці, 1 петля з додатковою).
А тепер поміняємо нахили місцями: на початку в'язання робимо убавки з нахилом вправо, в кінці-з нахилом вліво.