В'язання мітенок спицями + схема
В'яжемо мітенки спицями.
Рукавиці або рукавички без пальців, спочатку були придумані в практичних цілях: в них було зручно виконувати тонку роботу на холоді. Дещо пізніше, у XVIII ст., вони стали частиною святкових нарядів дам з вищих станів. Незважаючи на давність винаходу, мітенки в даний час залишаються таким же практичним і стильним аксесуаром жіночого гардероба, а це значить, що можна сміливо брати в руки спиці і створювати нові шедеври рукоділля.
В'язані мітенки знову на піку моди, причому не важливо як і з чого вони пов'язані.Їх сміливо можна комбінувати з будь-яким видом одягу в якості модного і витонченого аксесуара.В'язані мітенки завжди додадуть вашому образу оригінальність і підкреслять індивідуальність, а ще захистять від холоду і ефектно прикрасять ніжні жіночі ручки.Сучасні досвідчені в'язальниці давно навчилися поєднувати обидві ці функції, створюючи чудові зразки теплих і дивно красивих моделей.
Також привабливо виглядають подовжені мітенки
Класична форма виробу увазі рукавички з обрізаними пальцями, але за століття існування цього аксесуара, форма його зазнала ряд доповнень і змін.
-
класичні мітенки з перемичками між пальців;
-
мітенки у вигляді обрізаної рукавиці, з прорізом або клином для великого пальця;
-
мітенки з перемичками і накидывающейся рукавичкою;
Пряжу для створення виробу краще підбирати середньої товщини, надто об'ємний виріб буде сковувати рухи і громіздко виглядати на руках, добре підійде акрил або напівшерсть. Важливо пам'ятати, що виріб буде контактувати з шкірою, а тому пряжа не повинна бути колючою, або викликати алергію.
Зв'язати мітенки можна платочною в'язкою або лицьовою гладдю, можна прикрасити в'язання рельєфними візерунками або орнаментом. Декорувати виріб можна тисячею способів, гудзиками і намистинами, декоративними або в'язаними квітами і листям, доповнити зав'язками з китицями, обробити виріб мереживом або хутром. Мітенки відмінно поєднуються з одягом різних стилів і напрямків.
На них особливо добре виглядає плетений візерунок витягнутої форми. Це можуть бути коси, зигзаги або ромби.
Якщо ви вже навчилися в'язати рукавиці або рукавички, то вам не складе труднощів зв'язати мітенки. Вибрати пряжу, спиці або гачок можна в будь-якому магазині по рукоділлю і можна приступати до роботи.
Для своїх мінеток я взяла пряжу Alize Real 40 plus (100 р., 225 м, склад: 40% вовна, 60 % акрил), спиці шкарпеткові 3 мм, ще знадобиться 2 маркера, ножиці або кусачки, голка для в'язання.
Спочатку зв'яжемо зразок і зробимо розрахунок петель. Знімемо мірку з долоні по колу, в середньому це 17-18 див. Верх мітенки в'яжемо за схемою, долоню панчішна в'язка.
На 4 спиці набираємо 40 петель, тобто по 10 петель на кожну спицю і замикаємо в коло. В'яжемо гумку 2х2-20 рядів.
Зв'язавши гумку, першу і другу спиці з'єднуємо в одну для верху, щоб було зручно в'язати візерунок, а третю і четверту(долоню) залишаємо на двох спицях.
Починаємо в'язати верх візерунком "Ланцюг".
1-й р.-3 лицьові, 4 виворітних, 6 лицьових, 4 виворітних, 3 лицьові. Далі на двох спицях долоню всі лицьові.
2-й р.-і всі парні ряди-по малюнку(як дивляться петлі)
3-й р.-3 осіб., 2 ізн., 3 петлі перехрестити вправо-2 ізн. на додаткову спицю за роботою, лицьову в'яжемо лицьовий, потім 2 ізн. з додатковою спиці виворітними, 4 осіб., лицьову петлю перехрестити з 2-ма виворітними з нахилом вліво(осіб. петлю на дод. спицю попереду роботи, 2 ізн, 1 осіб. з дод. спиці), 2 ізн, 3 осіб. Долоню-осіб. петлі..
4-й р.-за рис.
Далі верх продовжуємо по схемі, а з 5-го ряду починаємо робити додавання для великого пальця. Для правої мітенки надбавки робимо на першій спиці долоні, а на лівій наприкінці другої спиці. На правій стороні долоні виділяємо другу і третю петлі маркерами. Для лівої мітенки з іншого кінця-другу і третю петлі.
Надбавки робимо з петлі нижнього ряду на першій петлі, 2 осіб., надбавка з петлі нижнього ряду на четвертій петлі. Надбавка робиться в непарних рядах.
У 18-му ряду, 16 петель великого пальця переносимо на нитку, додаємо 2 петлі до десяти.
В'яжемо по колу, не забуваючи про візерунок. В'яжемо його за схемою. Пров'язав від початку 32 ряду, переходимо на гумку 2х2, в'яжемо 6 рядів і закриваємо петлі, зручним для вас способом.
Петлі великого пальця надягаємо на 4 спиці і в'яжемо гумку 2х2-6 рядів. Пров'язав закриваємо петлі зручним для вас способом. Ліву митенку в'яжемо так само, тільки надбавку на великий палець робимо на другий спиці долоні.
Незалежно від пори року і стилю одягу, мітенки завжди можуть стати незамінним аксесуаром жіночого гардероба. Зігріваючи взимку і не сковуючи при цьому рухи пальців, вони поза конкуренцією по практичності застосування. Точно так само, як і по створенню неповторного образу в якості доповнення до вашого наряду.