Вязання гарних регланных ліній
Оформлення ліній реглана спицями
При в'язанні реглана на спицях зверху можна вибрати будь-який зручний спосіб оформлення лінії реглана. Вибір виконання регланной лінії залежить від основного візерунка вироби і вибору пряжі, так як на різному вигляді пряжі додавання виглядають по різному. У магазинах з рукоділля можна купити вподобану пряжу і спробувати зв'язати різні способи надбавок в регланной лінії.Принцип надбавки дуже простий: уздовж регланных ліній повинні рівномірно додаватись петлі для деталей переду, спинки і рукавів. Додають петлі, як правило, через 1 ряд (в особових рядах) по 1 петлі по обидві сторони від регланной лінії. Таким чином виходить, що в загальній складності, завдяки регланным лініях, через ряд додається по 8 петель – по 2 на кожну з 4-х регланных ліній.
Іноді самі лінії реглана можуть стати прикрасою або родзинкою джемпери, сукні, пов'язаного від горловини спицями. Ми розглянемо схеми та описи декількох видів регланных ліній з декоративним додатком петель.
Для початку розглянемо способи додавання петель.
Додаток накидами. Накид-накидання робочої нитки на праву спицю
Цей спосіб підходить, якщо ви хочете зробити ажур. Між накидами вздовж регланных ліній може бути одна, дві і більше петель.У изнаночном ряду провязывают виворітного петлею або по малюнку, якщо того вимагає візерунок.
Надбавку накидами можна пов'язати гарний візерунок "ялинка"
Для в'язання такого реглана, при розподілі петель, виділяємо по одній петлі на регланную лінію.
Для зразка набираємо 9 петель+2 кромочні(в описі візерунка не беруть участь).
1-й р. - 4 осіб., накид, 1 осіб., накид, 4 особових.
2-й і всі парні ряди по малюнку
3-й р. -4 осіб., накид, 3 осіб., накид, 4 особових.
5-й р.-4 осіб., накид, 5 осіб., накид, 4 особових.
7-й р.-4 осіб., накид, 7 осіб., накид, 4 особових
9-й р.-8 осіб., накид, 1 осіб., накид, 8 особових.
Як бачите, збільшення у кожному непарному ряду. За рахунок цих додатків у вас йде розширення полотна по лінії реглана.
.Додаток схрещені накидом. Виконується коли вам треба зробити додаток непомітним.
Щоб додавання виглядали симетрично по відношенню до регланной лінії, в'яжемо так: праворуч від регланной лінії робимо накид "на себе", зліва-"від себе". У изнаночном ряду пров'язуємо за коротку часточку накиду(перехрещуємо).
Кількість петель в регланной лінії може бути від 1-ї і більше.
Додаток з протяжки. Протяжка-це нитка між двома петлями. Її можна робити як накид, а можна зробити перекрещенным і тоді надбавка буде менш помітною.
Надбавка з петлі нижнього ряду.
З правого боку регланной лінії береться ліва стінка петлі, а зліва від регланной лінії береться права стінка петлі.
На первам фото надбавка з петлі нижнього ряду з лицьовою петлею по центру, праворуч-виворітною петлею по центру.
Надбавка з петлі нижнього ряду красиво виглядає коли виконана з центральної лицьової петлі.
Всі в'язальниці знають, що петля має дві стінки-праву і ліву. Така красива дрібна косичка виходить, коли з центральної петлі в'яжеться три петлі. Робиться це так. Доходимо до центральної петлі, беремо праву стінку петлі нижнього ряду, накидаємо її на ліву спицю і пров'язуємо перехрещеної лицьового. Далі в'яжемо лицьову петлю. Знімаємо петлю з лівої спиці, підхоплюємо ліву стінку петлі, надягаємо на ліву спицю і в'яжемо лицьовій перехрещеної.
Такі надбавки виглядають красиво, якщо вам треба виділити регланную лінію. Розглянемо на прикладі.
Ажурні регланные лінії служать прикрасою вашого виробу. В такому випадку, річ може бути пов'язана лицьовій гладдю, а надбавка з петлі нижнього ряду підкреслює малюнок.
Для ажурних регланных ліній можна використовувати будь-який візерунок з ажурних смуг.
Якщо ви вибрали широку ажурну смугу для вашого виробу, то тут потрібно правильно зробити розподіл візерунка по регланной лінії. Якщо не парна кількість петель у візерунку, то при розрахунку петель для початку в'язання реглана зверху, залиште по одній петлі на регланные лінії, зробіть розрахунок і тоді по обидві сторони центральної розподіліть петлі візерунок. У візерунку теж буде центральна петля. Так само робиться, коли по центру узору 2 петлі. В такому випадку, при розрахунку петель в'язання реглана зверху, на регланные лінії залишається 2 петлі і по обидві сторони розташований візерунок. В обох випадках центр узору збігається з регланными лініями.
Регланные лінії з косами. Візерунок "коси" може бути різний, кількість петель в косах теж.
Суцільні ажурні надбавки
Виглядають красиво і будуть служити прикрасою вашого виробу. Такі регланные лінії виконуються за принципом з 2-х-3. Виконується в кожному особовому ряду. В цьому випадку при розрахунку петель на регланные лінії відводимо по 4 петлі на кожну регланную лінію. Пров'язуємо дві петлі разом з нахилом вправо, не знімаючи з лівої спиці, робимо накид і витягуємо петлю з цих двох петель. Далі в'яжемо дві разом з нахилом вліво, не знімаючи зі спиці, робимо накид і витягуємо петлю. Виходять веерки і одночасно збільшення петлі. Між веерками можна пустити виворітну петлю. В такому разі на регланную лінію відводимо 5 петель.
Великі веерки за принципом з трьох-п'ять, з виворітного петлею по центру.
Такий візерунок в'яжеться в кожному 4-му ряду. Пров'язуємо 3 разом з нахилом вправо, не знімаючи робимо накид, лицьова, накид, лицьова. Далі в'яжемо виворітну петлю і виконуємо веерок з нахилом вліво. Кількість регланной лінії становить 7 петель. Таке оформлення регланной лінії підійде для виробів, пов'язаних панчішної гладдю або яким-небудь дрібним візерунком.
Візерунок з трьох петель регланной лінії. У цьому візерунку надбавку можна робити перекрещенным накидом або перехрещеної протяжкою. Перехрещування відбувається в кожному ряду.
Після збільшення праворуч від регланной лінії, візерунок в'яжемо на трьох петлях. перші дві петлі перехрещуємо між собою з нахилом вліво, 1 лицьова, робимо надбавку і в'яжемо далі. В наступному рядку 1 лицьова, дві петлі перехрестити з нахилом вправо. Якщо в'яжете поворотними рядами, то перехрещування робимо так: в особовому ряду - дві перехрестити з нахилом вправо, 1 осіб., 2-й ряд-дві виворітні перехрестити - спочатку в'яжемо другу виворітну попереду першої виворітного, потім першу за другий виворітного, 1 виворітна. Перехрещення в кожному ряду. Надбавки в особовому ряду. Яким способом робити надбавки-це ваш вибір.
Візерунок "ялинка" з невидимими збільшеннями.
У цьому візерунку на регланную лінію відводимо одну петлю. Для зразка наберемо 13 п(11п. візерунок, 2 кром.)
1-й р. - 5 осіб, надбавка, 1 ізн, приб., 5 осіб.
2-й р. - по малюнку. надбавки в'яжемо лицьовими.
3-й р.-5 осіб, надбавка, 3 ізн, приб., 5 осіб.
5-й р.-5 осіб, надбавка, 5 ізн, приб., 5 осіб
7-й р.-5 осіб, надбавка, 7 ізн, приб., 5 осіб
9-й р.-5 осіб, надбавка, 9 ізн, приб., 5 осіб
11-й р.-10 осіб., приб., 1 ізн., приб., 10 осіб.
13-й р.-10 осіб., приб., 3 ізн., приб., 10 осіб і т. д.
Раппорт 10 рядів, надбавка по 5 петель в кожному раппорте.
Загальні рекомендації при виборі основного візерунка і регланной лінії
Чтобы правильно подобрать регланную линию к своему изделию, правило должно быть таким: к простым, мелко-фактурным узорам может подойти любая регланная линия — как простая, малозаметная, так и красивая широкая. Но чем крупнее и замысловатее основной узор, тем проще должнабыть регланная линия. И ещё что очень важно: если вы используете в качестве основного узора не просто чулочную, или платочную вязку, а узор с раппортом в 2 петли и больше, то этот узор в стороны от регланной линии должен расходиться симметрично! Иначе вид вашего изделия будет испорчен.
Именно по этой причине не каждый узор может подойти для вязания реглана сверху. Просто не всегда можно подобрать узор так, чтобы он был симметрично расположен вдоль регланных линий. Одним словом, каждый раз нужно очень хорошо все продумать и просчитать.