В'язання реглана зверху
Реглан зверху. Як розрахувати кількість петель.
Така техніка, як реглан спицями зверху широко використовується майстрами ручної в'язки.
При в'язанні реглана зверху багато плюсів:
-
відсутність швів;
-
швидке виконання виробу;
-
можливість зміни розміру готового виробу;
-
використання однієї нитки при в'язанні;
-
великий вибір моделей, які можна пов'язати від горловини без швів;
-
використання ліній реглана як декоративного елемента виробу.
До мінусів можна віднести те, що при в'язанні таких виробів
необхідний точний розрахунок на конкретний розмір виробу.
Моделі з рукавом реглан не мають швів, це робить в'язану річ більш легкою і зручною.
В'язання починається з горловини на кругових спицях, з коротким тросом або шкарпеткових спицях, які можна купити в будь-яких інтернет-магазинах або звичайних магазинах по рукоділлю.
Якщо ви ніколи не в'язали такі моделі, то слід починати освоювати техніку в'язання виробу від горловини краще без складного малюнка, наприклад лицьовій гладдю з регланной лінією з однієї або двох петель.
Що нам знадобиться?
-
Фасон бажаної моделі.
-
Кругові спиці – необхідно вибирати, враховуючи товщину нитки.
-
Пряжа – вибирається в залежності від моделі і розміру.
-
Маркер або нитки для маркування.
Обчислюємо щільність в'язання.
Для цього необхідно зв'язати зразок розміром 15х15 см. і обчислити кількість петель і кількість рядів на 1 див. Наприклад, 24 п х 30 р = 10 х 10 див. В 1 см-2.4 п і 3.0 р.
Розраховуємо довжину горловини
Спочатку вимірюють окружність шиї. Тут потрібно враховувати фасон виробу, буде горловина щільно прилягати до шиї або вільно. Від цього залежить яку надбавку треба дати. Якщо щільно прилягає до горловина до шиї, то надбавка становитиме 4-5 див. Потрібно ще враховувати те, щоб у вашу горловину пролізла голова(прилегла горловина). Тому можна взяти середню мірку між окружністю голови за мінусом 5-6 см(як при в'язанні шапки) і колом шиї. Приміром, обхват шиї дорівнює 38 см, обхват голови 54-6=48 див. Слаживаем 48+38=86 см і ділимо на 2=43 див. В принципі, якщо до окружності шиї додати надбавку 4-5 см, то вийде наша мірка 42-43 див. Візьмемо 42 див. Далі з'ясовуємо, скільки на дану довжину необхідно набрати петель:нашу мірку 42 см множимо на кількість петель в 1 див. - 42х2.4=100.8 п. Округлимо до 100 петель. Ми розрахували, що необхідно набрати 100 петель. Від цієї кількості петель віднімаємо петлі регланной лінії(їх 4): 4х2=8 п. 100 - 8 = 92 п. Отримали 92 петлі. Далі це число ділимо на 3. Виходить 92:3=30.67 п. Залишок додаємо на спинку і перед. Таким чином, розподіляємо петлі:30 петель-рукава і по 31 п. спинка і перед. 30 петель рукавів ділимо на 2: 30:2=15(два рукави)
Далі від кількості петель рукавів, віднімаємо 1.5 див. (1.5 см х 2.4 п = 3.6 п) округляємо до 4 петель. 15-4=11 петель. Додаємо по 4 петлі до петель переду і спинки. Виходить так:
Якщо ви будете в'язати без паростка, то можете приступати в'язання.
Реглан зверху з паростком
Якщо ви хочете зв'язати росток, то необхідно розрахувати кількість рядів для в'язання паростка. Зазвичай середнє це 2-5 см рукав: 2 см х 3 п(до 1 см)=6 рядів. Ці 6 рядів ділимо на 2=3. Значить, що ви будете в'язати 3 особових ряду і 3 виворітних. Це часткове в'язання поворотними рядами. При цьому, по обидві сторони лінії реглана, буде робитися надбавка в кожному особовому ряду. Значить від кількості петель спинки віднімається 3 петлі, а до петель переду їх додамо.. Отже, у нас вийшло таке розподіл: 32 петлі спинки, 38 петель переду і з 11 петель-рукава.
Петлі рукава ділимо на три частини і розподіляємо петлі таким чином: 4-4-3.
Точкою зазначено початок в'язання видовженими рядами. Як це в'яжеться можна подивитися тут:https://candy-yarn.com.ua/a390276-priemy-vyazaniya-chastichnoe.html
Починаємо в'язання. Робимо надбавку до регланной лінії, петлі пров'язуємо спинки, робимо надбавку до регланной лінії праворуч, в'яжемо петлі реглана, робимо надбавку зліва від регланной лінії і пров'язуємо 4 петлі рукава. Повертаємо роботу, в'яжемо виворітний ряд у зворотний бік і пров'язуємо 4 петлі другого рукава. Повертаємо в'язання, в'яжемо лицьовій ряд через спинку, до другої групи 4-х петель, пров'язуємо їх. Повертаємо в'язання, в'яжемо виворітний ряд, через спинку до другої мітки на другому рукаві і т. д.
Поглиблення горловини по переду
Якщо за фасоном необхідно зробити поглиблення по переду, то потрібно визначити на скільки сантиметрів буде поглиблення. Наприклад 3 див. Це 9 рядів. Так як повинно бути парне число, візьмемо 8 рядів і ділимо петлі переду на 8 частин. Робимо розподіл петель на 8 частин.38:8=4.75 п. Означає, 6 частин по 4 петлі(24 п) та 2 частини по 7 петель.
Далі продовжуємо в'язати по колу, роблячи надбавки за регланной лінії.
Якщо ви в'яжете жакет із застібкою, то до петель переду додайте кількість петель планки до обох частин поличок. У середньому це 10 петель.
В даному випадку до 7-ми петель+10=17 петель
Якщо у вас за фасоном-мис.
У цьому випадку набір петель йде на спинку з задніми лінією реглана+2 кромочні, тобто 32+2+2+2 кром=38 петель. В'яжемо поворотними рядами, додаючи групи петель по рукаву. В останньому поповнення групи петель в рукаві додаємо 2 петлі на регланную лінію. На перед розраховуємо глибину вирізу переду. Провязав частковим в'язанням до лінії реглана переду, і тут обчислюємо кількість рядів мису. Потім робимо розрахунок: за скільки петель треба додавати в кожному другому ряду, щоб вийти на наші 38 петель. Припустимо мис-13 див. 13х3=39 рядів. Продовжуємо в'язання поворотними рядами. За 39 рядів необхідно додати 38 петель, тобто за 1петле з кожного боку мису в кожному особовому ряду.. В останньому 39-му ряду, при змиканні петель в коло, 2 кромочні пров'язуємо разом. Це буде центральна петля по переду, з якої почнеться в'язання планки для обв'язки горловини. Після завершення в'язання, коли річ вже пов'язана повністю, оформляємо горловину.