Як в'язати руками з пряжі Алізе Пуффи
Знайомство з Alize Puffy: техніка в'язання
Алізе Пуффи (Alize Puffy) — це плюшева пряжа, яка виготовлена у вигляді довгих петельок, завдяки їм можна в'язати пряжу на пальцях, не вдаючись до додаткових інструментів. Буває у двох модифікаціях: однотонна і кольорова Алізе Пуффі Колор. Кольорові можуть бути, як самі петлі, так і нитка, на якій вони кріпляться. Треба сказати, що ефект від кольорових петель виходить набагато цікавіший.
Хоч ця пряжа з'явилася не так давно, але вже придумано безліч візерунків. Вони нічим не відрізняються від візерунків спицями. З цієї пряжі виходять ті ж малюнки, що і спицями, тільки в'яжуться вашими пальчиками.
Ще, що зручно при в'язанні з Пуффі, не треба повертати в'язання - в'яжеться все з одного боку.
Процес в'язання дуже простий - втягування петель один в одного.
Візерунок "Лицьова гладь"
Розкладаємо пряжу потрібної нам довжини так, щоб всі петлі дивилися в одну сторону. Навпроти розкладаємо другий ряд пряжі так, щоб петлі дивилися назустріч один одному. Переконайтеся, що петлі лежать рівно. Починаємо в'язати: петлю з верхнього ряду протягуємо в петлю з нижнього ряду і витягуємо. Стежте, щоб петлі нижнього ряду не перекручувалися, інакше вийде інший малюнок. Так всі петлі верхнього ряду потрібно протягнути через петлі нижнього ряду. Ось і вся технологія.
Спробуємо зв'язати. Лицьова гладь - це найпростіший візерунок, який виходить шляхом протягування петель.
Як закрити петлі?
Закрити край виробу теж легко, як при в'язанні спицями. Починаємо з протилежної від робочої нитки сторони. 1-ю петлю протягуємо в другу, другу в третю і т. д. В кінці залишиться одна петля, її потрібно закрити і підшити до виробу швейними нитками в тон.
Візерунок "Перекручені петлі"
Цей візерунок полягає в тому, що петлі нижнього ряду весь час, перед пров'язуванням, перекручуються в одному напрямку в кожному ряду: перекрутили петлю - протягнули петлю з робочої нитки.
Виходить такий візерунок:
Візерунок "Плетінка"
Найпопулярніший малюнок, дуже гарно виглядає в полотні. Кількість петель для в'язання кратне 2, +1 петля. Цей візерунок полягає в перехрещенні пари петель. Для зразка візьмемо 15 петель.
1-й ряд - 2 петлі перехрестити справа наліво. Праву петлю покласти поверх лівої петлі і спочатку пров'язати нижню петлю, потім верхню.
Так пров'язати сім пар петель. В кінці ряду просто пров'язуємо петлю.
2-й ряд - першу й другу петлі перехрещуємо зліва направо (ліва петля вгорі, друга петля внизу) і пров'язуємо 7 пар петель, в кінці ряду 1 петля.
Для повторення візерунка чергувати два ряди.
Візерунок “Косичка з виворітними смугами”
Кількість петель для зразка кратна 5,+3 (для симетрії). Дві петлі - коса, 3 петлі виворітна смуга.
1-й ряд - 3 петлі пров'язуємо виворітними (робочу нитку прокладаємо перед в'язанням і пров'язуємо від себе в петлю), наступні 2 петлі перехрещуємо справа наліво і пров'язуємо спочатку нижню петлю, потім верхню, 3 вив. - коса і т. д. В кінці ряду 3 вив.
2-й ряд - 3 вив., перехрещуємо наступні 2 петлі справа наліво і пров'язуємо. В кінці ряду 3 вив.
Скільки потрібно пряжі Алізе Пуффі на плед?
Звичайно, варто поговорити про те, яка ж витрата на плед з пряжі Alize Puffy.
Все залежить від візерунку, яким ви будете в'язати плед. Якщо тільки лицьові та виворітні петлі, то на плед 1 м х1 м знадобиться 5 мотків. Наволочка 40х40 см - 2 мотка. Найпростіший спосіб в'язання пледу з Алізе Пуффі — імітація лицьової гладі. Але, зв'язане таким чином полотно, виходить пухке з великими дірочками. Така в'язка підійде для снуда або шарфа або для тих, хто хоче дуже швидко зв'язати великий плед. Для пледа з перехрещеними петлями, пряжі піде більше. Для обв'язування краю додавайте до витрати + 1 моток.
Ось таблиця витрати пряжі на плед, зв'язаного складними візерунками.
Як розрахувати кількість петель на ширину вашого пледа?
Для початку потрібно зв'язати зразок візерунка, яким ви хотіли б зв'язати плед. Порахувати, скільки петель у вас в роботі. І методом пропорції вирахувати. Наприклад, на зразок 30 см знадобилося 18 петель. Складаємо пропорцію:
30 см - 18 петель
120 см-х петель
Значить, 120 * 18 :30=72 петлі.
Далі дивимося на раппорт малюнка і підганяємо кількість петель. Ще потрібно звернути увагу на обв'язку, скільки сантиметрів вона буде. В такому випадку, від загальної ширини відняти обв'язку з двох сторін і розраховувати петлі без обв'язки. У довжину в'яжіть, скільки потрібно.
Важливо! Візерунки з великою кількістю переплетень (наприклад, ромби, плетінка) трохи стягують ширину пледа, тому краще зробити зайвий раппорт при розрахунку петель, щоб не перев'язувати наново весь виріб. У лицьовій гладі це робити не потрібно.
Як з'єднати нитки, коли моток скінчився?
Для цього розрізаємо нитку, що з'єднує петлю мотка, який закінчився, та петлю нового мотка. Зв'язуємо кінці, щоб петлі зійшлися. Кінці вузла, коли зав'яжете, треба заправити в полотно або підшити швейними нитками в тон. Їх не буде видно і вузол таким чином не розв'яжеться.
Відео уроки в'язання красивих візерунків з Алізе Пуффі
Освоївши в'язання простих візерунків із пряжі з петельками, можна переходити до більш складних, таких як:
- Ромби
- Перлини
- Шахматка
- Серця
- Ромби + коси
- Ялинка
- Складна коса
- Плетінка 3 х 3
- Зиг-заги
- Складний ромб
- Квадрати
- Шишечки
У відео покроково показано, як їх зробити. Пледи з такими візерунками виходять теплі, красиві, гіпоалергенні та довговічні, тому стануть чудовим подарунком як дорослим, так і дітям.