В'яжемо безшовні рукавиці
Вважається, що рукавиці в'язані своїми руками, зігрівають не тільки руки від холоду, але і будуть радувати око їх власника, будуть корисні у використанні, а також можуть стати відмінним подарунком. Для того, щоб навчитися в'язати красиві і стильні рукавички, необхідно навчитися в'язати найпростіші візерунки, на основі яких Ви зможете створювати самі оригінальні моделі для себе і своїх близьких.
Існує безліч способів в'язання рукавиць і мітенків (рукавиці з відкритими пальцями). Малюнок можна підібрати від класичної панчішної в'язки до складних багатобарвних жаккардів. Тут вся Ваша фантазія і вміння.
Перш ніж в'язати собі новий аксесуар, слід вибрати пряжу. Дуже товсті нитки, також як і спиці, не підходять. Чим дрібніше виявиться фактура, тим цікавіше малюнки можуть вийти. Склад пряжі теж грає важливу роль. Щоб отримати теплі рукавиці, слід вибирати пряжу чисто вовняну або змішаної, де відсоток вовни від 50% і вище. Спиці підбираються по товщині вашої ниточки.
Що ж до вибору узору-тут все повністю залежить від Вашої фантазії. Комусь більше до душі жакардові візерунки, традиційні для фабричних рукавиць. Хтось віддає перевагу зв'язати однотонні рукавиці спицями, а потім прикрасити їх деталями, виконаними гачком. Комусь більше подобається вишивка по готовому виробу. Але навіть для такої малої речі, можна вибрати і фактурний орнамент, виконуваний відразу ж спицями. Досвідчені майстрині можуть зробити на рукавицях «шишечки» і «арани». Ажурні візерунки мають сенс тільки для митенок або двошарових рукавиць. Початківцям вязальщицам варто вибрати найбільш простий орнамент або панчішну в'язку, щоб освоїти в'язання рукавиці спицями. Прикрасити рукавички можна і пізніше – вишивкою, намистом, бісером, паєтками.
Давайте разом зв'яжемо безшовні рукавиці на 4-х спицях.
Для таких рукавиць нам знадобиться 60 г мериносової пряжі, 5 спиць № 3 мм, голка для в'язання, ножиці.
Стандартні розміри на схемі. Але при в'язанні можна приміряти і в'язати за своїми мірками.
В'язати рукавиці будемо в 2 нитки. Починаємо з набору петель. На кожну спицю набираємо по 11 петель і замикаємо в коло.
Зв'язавши резинку 4-6 см, переходимо до лицьових петель, які в'яжемо на спиці №1 і №2, №3 і №4-формуємо малюнок з кос за схемою.
Таким чином, долоня-гладка, а верх-з малюнком. Кому важко в'язати візерунок на двох спицях, 22 петлі можна візерунка в'язати на одній спиці, тобто в роботі три спиці.
Пров'язав від резинки 6 см, залишаємо петлі для великого пальця. На першій спиці в'яжемо дві петлі, 7 петель в'яжемо ниткою контрастного кольору(вільні кінці нитки), переносимо ці петлі на ліву спицю і пров'язуємо їх основною ниткою. Це для правої рукавички, для лівої так робимо на спиці №2
І продовжуємо в'язання від кольорової нитки 8-9 см(або свої розміри до кінця мізинця).
Робимо убавку на мис. На спиці №1 і №3-перших дві петлі пров'язуємо з нахилом вліво, а на №2 і №4 останні дві петлі в'яжемо разом з нахилом вправо. До восьми петель на спицях, убавки робимо через ряд, після-убавка в кожному ряду поки на спиці не залишиться 4 петлі. Ці петлі голкою збираємо, стягаємо, ховаємо всередину і закріплюємо.
З початком убавок, красиво закриваємо візерунок кісок за схемою:
Переходимо до вив'язування великого пальця. Втягає спицю внизу і вгорі
Дістаємо кольорову ниточку
Додамо праворуч одну петлю, ліворуч-дві, щоб заповнити відстань між спицями. Петлі рівномірно розподілити на чотири спиці і зв'язати великий палець по колу 5 см(або за своєю міркою). Закрити його можна таким же, як основну частину рукавиці(у кожному ряду по дві петлі, клином).
Ось так виглядають рукавиці:
Готові рукавиці припаримо праскою(крім резинки), не забувайте, що ми в'язали з мериноса. У процесі в'язання, як видно на всіх фото, петлі виходили великі і не щільні. Після ВТО вони скинулися, стали щільні, красиві і коси у візерунку "розкрилися".