Як зв'язати шкарпетки на в'язальної машині?
В'язати шкарпетки на машині це швидко і просто.У цій статті ми розглянемо приклад в'язання шкарпеток з одним швом на машині Silver Reed. Використовувати будемо дві фантуры, для в'язання резинки. І одну фантуру, для в'язання основного полотна. Процес в'язання однаковий для будь-якої двухфантурной машини. Для шкарпеток я взяла пряжу 100% вовна. Це тепло і корисно для здоров'я, оскільки шерсть трохи коле, а це покращує кровообіг і підтримує шкіру в тонусі.
Для в'язання шкарпеток, в першу чергу, нам потрібні мірки. Обхват гомілки (виступає над кісточкою), друга мірка-це висота підйому. третя мірка-це довжина стопи.
Склавши першу і другу мірки, розділимо їх на два. Для прикладу: 22+24=46, 46:2=23 см. Отримуємо ширину носка. Зв'язати зразок і розрахувати щільність в'язання. Взяти кількість петель на 10 см. в ширину. Виходить 10 см-28 петель, 23 см-х, 23х28:10=64.4 петлі. Округлимо це число петель до 64 (для зшивання). На машині 32+0-це кількість петель для набору. Таким же способом, розрахувати кількість рядів по ступні. В'язання ступні складається з трьох частин: п'ятка, пряма частина і носок. На п'яту і носок йде однакову кількість рядів. Довжина стопи 23 см. На 10 см-35,5 рядів, тобто 35,5х23:10=81,65 рядів, Округляємо до 82 рядів.
Робимо стандартний набір петель для резинки 2х2, 1х1,(кому яка резинка подобається). В'яжемо грезинку 30 рядів, робимо перенесення петель з нижньої фантури на верхню, опускаємо нижню фантуру в неробочий стан
ставимо основну каретку для задньої фонтури і в'яжемо кулирной гладдю 30 рядів. Не зыбываем за вантажі. Висота гумки і прямої частини може бути різна, за вашим бажанням.
Приступаємо до формування п'яти. Для початку розділимо петлі на дві рівні частини і переведемо одну половину голок в положення "D". Голки з боку каретки залишаються в колишньому положенні (в положенні "В"), саме з них ми будемо в'язати п'яту.
Тепер переводимо курсор в режим часткового в'язання, перевівши важіль у положення " l "
Формування п'яти (шкарпетки) відбувається за рахунок рівномірного скорочення робочих голок по краях. Висуваються голки в положення *D* з боку каретки.
Таку операцію робимо до тих пір, поки посередині залишиться 14 голок.
Потім робимо засув голок в положення * С *. Після того, як проведемо каретку, вона сама стане в робоче положення *В*. Відсуває голки з боку каретки. Робимо до тих пір, поки всі 32 голки стануть в положення*В*.
Ставимо важілець на каретці в положення *II* і проводимо ряд на всіх голках носка, висунуті голки самі стануть в робоче положення. Продовжуємо в'язання прямої частини 50 рядів. Мис в'яжеться аналогічно п'яті, тільки на протилежному боці.
Якщо п'яту ми в'язали праворуч від нуля, то мис в'яжеться зліва від нуля.
Вывязав мис, перекриємо петлі ниткою іншого кольору, кілька рядів і зрізаємо полотно, проводячи каретку без нитки. Не забуваємо перед цим зняти всі вантажі.
Переходимо до збирання, відкриті петлі (іншого кольору) припарити праскою, щоб вони не розпустилися. Складемо носок навпіл, щоб відкриті петлі "дивилися один на одного" і з'єднаємо їх петля в петлю
Поєднавши таким чином, шва видно не буде.
Шов на шкарпетці з'єднуємо стикувальним вертикальним швом.
Другий носок в'язати так само, тільки п'яту і мис в'язати навпаки, якщо ви п'яту в'язали праворуч від 0, мис зліва, то другий носок п'яту зліва, носок правої частини. Припарим праскою шви і сам носок