Які бувають способи в'язання резинки?
Способи в'язання резинки спицями та гачком
До зими в'язати доводиться багато: тут вам і теплі шкарпетки і рукавиці, і светри. І практично в кожному виробі потрібна резинка. І, мабуть, в'язання резинки – якраз найбільш нудна частина створення виробу. Як це можна виправити? Простим способом – спробувати в'язати різні варіанти. Їх не два і не три – значно більше. Що таке резинка?
Візерунки резинки є комбінаціями з лицьових і виворітних петель, які утворюють вертикальні смуги, які сприяють розтягуванню. В резинці лицьові петлі утворюють опуклі лінії, а виворітні - ввігнуті. Вироби, виконані резинкою, призначені для щільного облягання, особливу увагу потрібно приділити вибору пряжі. З вовни виходить пружна, розтягується резніка, у той час як резинка з бавовняної нитки буде плоскою і рівною. Облягаючий светр, виконаний з неправильно підібраною пряжі, не буде добре облягати фігуру. Резинки в'яжуться спицями на один, два або три розміри менше, ніж для візерунка основного полотна. Цікаві візерунки можуть бути отримані шляхом комбінування простих гумок з косами, ажуром і перехрещеними петлями. В основному це чергування лицьових і виворітних петель.
У цій статті ми постаралися зібрати велику колекцію описів різноманітних резинок спицями та гачком.
Може бути для Вас цікавою стаття: В'язання спицями для початківців https://candy-yarn.com.ua/ua/a352047-vyazanie-spitsami-dlya.html
Резинки можна розділити на прості і складні. Почнемо з простих.
Простий вважається резинка, виконана тільки з лицьових і виворітних петель.Це може бути 1х1, 2х2, 3х3, 1х2, 2х3 і т. д. Резинка 1х1-це чергування 1 лицьова, 1 виворітня Набір петель : 2+ 2 кромочні. У парних рядах в'язати по малюнку, тобто особові над лицьовими, виворітні над виворітними.
Резинка 2х2. Набір петель кратно 4+2 кромочні.
1р.-2 лиц.. 2 виворітня
2р. і всі наступні ряди по малюнку.
За таким принципом в'яжуться резинки 3х3, 4х4 і т. д.
Тепер перейдемо до більш складним резинкам. Це резинки, які можна використовувати як обробку краю, так і пов'язати з неї виріб.
Англійська (пишна) резинка
Підійде для оздоблення виробу, для в'язання шарфів, вона виглядає однаково, що з лицьового боку, що з виворітного.
Кількість петель має бути непарне.
1-й ряд — 1 лицьова, 1 виворітна.
2-й ряд — лицьову петлю в'язати лицьовій в головку петлі попереднього ряду, виворітну — в'язати виворітними за верхню часточку.
3-й і наступні ряди в'язати як 2-й ряд.
Перлова (пишна) резинка
Для її в'язання набирається непарна кількість петель плюс 2 кромочні.
1р.- 1 лиц., 1 виворітня
2р.- лицьову петлю в'язати лицьовій в головку петлі попереднього ряду, виворітну — в'язати виворітними за верхню часточку.
І так чергувати 1-й і 2-й ряди. Візерунок відмінно підійде для в'язання шапок, шарфів, джемперів, кордиганов.
Подвійна резинка
Вона добре тримає край виробу і трохи його стягає.Набір петель треба робити трохи більше, ніж на основний виріб. Парна кількість петель
1р.- 1 лиц., 1 п зняти не пров'язуючи(робоча нитка перед роботою)
2р.- 1 лиц., 1 п зняти не пров'язуючи(робоча нитка перед роботою), тобто провязанную петлю в першому ряду знімаємо(робоча нитка перед роботою), а не провязанную в'яжемо лицьового.
Чергувати 2 ряду.
Американська резинка
Вона виходить щільною. Можна використовувати як обробку і як для в'язання основного виробу, кількість петель кратне 3+2 кромочні.
1р.- 2 лиц., 1 вив.
2р.- 1 лиц., накид, 2 лиц. і протягнути їх в цей накид. Причому накид робимо так: робочу нитку накладаємо на спицю зверху.
Цю резинку ще називають болгарської або шотландської.
Італійська резинка
Кількість петель кратно 4+2 кром.
1-й ряд - * 2 виворітні, 2 лицьові *, 2 виворітні;
2-й ряд - * 2 лицьові, 2 виворітні *, 2 лицьові;
3-й ряд - * 2 виворітні, 2 лицьові (спочатку провяжите лицьовою за задню стінку другу петлю, потім першу) *, 2 виворітні;
4-й ряд - * 2 лицьові, 2 виворітні (спочатку провяжите виворітного другу петлю, потім першу) *, 2 лицьові;
5-й ряд - візерунок повторюйте з 3-го ряду.
Французька резинка
Набір петель кратно 4+2крм
1р.- 2 виворітні, 2 петлі перехрестити між собою, спочатку в'яжемо другу петлю за задню стінку лиц., не знімаючи пров'язуємо першу лицьового.
2р.- по малюнку( над лицьовими-лиц. петлі, над виворітня- вив.
3р - 1-й.
Канадська резинка декоративна і незвичайна
Петлі кратне 3+2 кром.
1р.-1 лиц., 2 виворітня
2р.- 2 лиц., 1 виворітня
3р.- 1 лиц., з протяжки нижнього ряду витягнути петлю і залишити на правій спиці, 2 виворітня
4р.- 2 лиц., витягнуту і виворітня петлі провязать разом виворітня
Малюнок повторювати з 3-го ряду.
У цій резинці добре поєднується ажур з опуклими рядами. Особливо гарно вона виглядає на світлій пряжі.
Польська резинка
Воначимось нагадує гафре- однаково виглядає як з лицьового боку, так і з виворітного. Підійде для в'язання оздоблень і основних виробів. Красиво виглядає на дитячих речах.
Кількість петель кратно 4 +1+ 2 кромочні
1р.-* 3 лиц., 1 виворітня*, в кінці ряду 1 лиц. Всі наступні ряди в'язати так само.
Резинка з косами
Красиво виглядає добре пружинить. Відмінно підійде як на оздоблення, так і для цілого виробу.
Набір петель кратно 8+2+2 кромочні
1р.-2 вив, 6 осіб, 2 вив
2р.- і всі парні ряди по малюнку, як дивляться петлі
3р.- 2 вив, 6 осіб, 2 вив
5р.- 2 виворітня, перехрестити 6 петель(спочатку пров'язуємо 4-ю, 5-ю, 6-ю петлі лиц. за задню стінку, потім 1-ю, 2-ю і 3-ю лиц.), 2 виворітня
7р.- як 1-й
Резинка "колос"
Кількість петель кратно 5+2+2 кром.
1р.-*2 виворітня, 3 лиц.*, 2 виворітня
2р.- і всі парні ряди по рис.
3р.- *2 виворітня, протягніть петлю між 2-й і 3-й лицьовими петлями, не знімаючи зі спиці, зробити накид і пров'язати 3 петлі разом лиц.*, 2 виворітня
5р.- як 3-й.
Резинки можна в'язати спицями, а можна і гачком.
Набираємо парна кількість петель, вводимо гачок у 4-шу від гачка петлю ланцюжка і в'яжемо перший ряд звичайними стовпчиками з накидом.
2-й ряд - робимо 2 петлі підйому, вводимо гачок з лицьової сторони справа наліво, під стовпчик з накидом попереднього ряду і в'яжемо рельєфний лицьовій (опуклий) стовпчик з накидом, далі ми вводимо гачок з виворітного боку справа наліво, обхоплюючи ніжку стовпчика з накидом попереднього ряду і в'яжемо рельєфний виворітний (увігнутий) стовпчик з накидом.Далі ми чергуємо в'язання лицьового і изнаночного рельєфних стовпчиків до кінця ряду.
Чергуючи 2 опуклих і 2 увігнутих стовпчика з накидом, у вас вийде резинка 2х2. Набираємо кількість петель ланцюжка кратно 4+2. Робимо 2 повітряні петлі підйому, 2 опуклих стовпчика з накидом, 2 увігнутих. В кінці ряду 1 стовпчик з накидом.