В'язана тепла сукня
Дівчата та жінки хочуть виглядати красиво та стильно незалежно від сезону. Відмінне рішення для холодної пори року-в'язане плаття різної довжини та фасону. Як підібрати пряжу для Вашої майбутньої сукні, щоб було тепло, комфортно та затишно?
Вовна -може бути кількох видів (залежно від тварини, з якої її зістригли – мохер, альпака, кашемір, ангора, меринос). У вовняної пряжі багато переваг-відмінно гріє, м'яка і легка. Але є недоліки. У чистововняній пряжі швидко з'являються катишки. Тому, для поліпшення споживчих якостей, до нитки додають штучні волокна (акрил) або рослинні (бавовна, льон). Така нитка більш зносостійка. Доглядати вовняні речі потрібно акуратно. Вони не люблять ні грубого тертя, ні віджимання, ні вертикального сушіння.
Рослинна пряжа – це бавовна, льон, бамбук. Така пряжа чудово підійде для літніх виробів. Вона легко пропускає повітря, зручна, приємна в носінні і легка у догляді.
Акрилова пряжа – це синтетичний матеріал. Вона давно користується популярністю у рукоділок у всьому світі. За своїми якостями акрил близький до вовни. Вироби виходять м'які, легкі та досить теплі. Але акрилова пряжа не зігріє Вас, як вовняна. Тому в'язати сукні із цієї пряжі краще для демісезонного періоду. Акрил рідко використовують у чистому вигляді. Його зазвичай змішують із вовною, бавовною у різних відсоткових співвідношеннях.
Віскоза – штучне волокно. Її основна якість -гігроскопічність, повітропроникність і вона приємна на дотик. Вона входить до складу волокон бавовни, вовни, мохера.
Якщо Ви вже вибрали фасон, то зараз ми розглянемо, яка пряжа і для якого фасону підходить. Якщо хочете зв'язати сукню, що облягає, то краще взяти пряжу з вовни з додаванням штучного волокна або шовку. Синтетичні добавки роблять виріб еластичним, він добре тягнеться і не втрачає форму, І, до того ж, добре сидить на фігурі, облягаючи її.
Для сукні вільного крою підійде ангора. Речі з неї м'які, легкі та приємні на дотик.
На сукні з рельєфним візерунком, можна взяти товстіші нитки.
На сукню зі смужками або дрібним візерунком підійде меринос із шовком. Цей варіант підійде для в'язальниць-початківців, які не освоїли ще складні візерунки. Сукня, пов'язана звичайною лицьовою гладдю, виглядатиме красиво та ошатно.
Ошатно, повітряно і стильно виглядатимуть сукні, пов'язані з мохера або пряжі з додаванням мохера.
Актуально та тепло Вам буде у сукні з коміром, наприклад, хомут. Доповнити сукню можна різними аксесуарами як пояс, який може бути шкіряний, широкий, вузький, пов'язаний із тією ж пряжею. Пояс може стати чудовим союзником, якщо потрібно приховати живіт та підкреслити талію. В'язане плаття підходить будь-якій жінці. Потрібно просто правильно знайти найбільш підходящий крій під свою статуру і носити так, як найбільше подобається.
Особливо добре теплі в'язані сукні йдуть худеньким жінкам, тому вони можуть не соромитися носити таке вбрання, доповнивши його колготами, чобітками, елегантною шаллю, що надає образу жіночності та спокусливості. Сукні є яскравим вбранням. Тому їх не варто перевантажувати надмірно насиченим забарвленням, яскравими, кислотними відтінками. Стриманий колір завжди доречніший для в'язаного плаття. Найкраще вибирати сірі, чорні, бежеві, сині, білі або фіолетові кольори. А ось для заміської прогулянки якраз яскравий колір і буде найвдалішим. В'яжіть сукні та відчувайте себе в його обіймах тепло та комфортно!
А на нашому Ютуб-каналі Ви можете переглянути легкий майстер-клас з в'язання сукні.