Божевільний експерименти - хутряна жилетка
Хутро завжди користується великою популярністю, оскільки вироби з хутра практичні, приємні й теплі. Усім хочеться мати хутряний виріб, але не кожному він по кишені. Цікава ідея - пряжа, що імітує хутро. Вона являє собою нитку з пришитим до неї довгим ворсом. При в'язанні такої пряжі, виходить пухнасте полотно. Ворс може бути довгим або коротким, густим або рідким. Склад у такої пряжі, в основному синтетичний-поліестер або поліамід. Але може використовуватися і шерсть, наприклад альпака і меринос. Ця пряжа імітує хутро таких тварин, як : кролик, рись або норка. Великою популярністю користується пряжа таких виробників, як KATIA і LANAS STOP (Іспанія), MONDIAL і BERGERE (Франція), YarnArt і Alize (Туреччина), KING COLE LUXE (Великобританія). В'яжеться ця пряжа дуже легко і швидко.
Що можна зв'язати з цієї пряжі? Та що завгодно. Це і одяг, шапки, шарфи, сумки. А в'язані звірятка з цієї пряжі, будуть виглядати, як живі. Всі моделі в'язаних речей з пряжі, що імітують хутро, під силу навіть новачкам, тому що не вимагають вив'язування складних візерунків, тому що їх все одно не буде видно. Можна використовувати панчішну і виворітну в'язку - це все, що потрібно, і фоссон велику роль не зіграє. Завдяки своїй цікавій структурі, навіть найпростіша модель матиме гарний і незвичайний вигляд. Хутряна пряжа вдало поєднується з класичною, і та й інша, можуть виступати в ролі оздоблення кишень, коміра, манжетів. Цікаво виглядатимуть смуги в поєднанні пряжі, що імітує хутро, з класичною гладкою пряжею. Причому, смуги можуть бути різної ширини.
Догляд за речами з цієї пряжі- нескладний, вона переться в пральній машині, на делікатному режимі або вручну, і сушити в горизонтальному положенні. Як бачите, все дуже просто.
Давайте разом зв'яжемо звичайну і легку в роботі, жилетку. Розмір 42-44.
Для неї нам знадобиться 380 гр YarnArt MINK-це класична пряжа для ручного в'язання з ефектом хутра. Вона тепла, м'яка і приємна на дотик. Її візьмемо в два складання. І друга нитка-YarnArt RIBBON. Її нам потрібно 580 гр. Спиці № 10.
В'язати будемо панчішної в'язкою: 1-й ряд-всі петлі лицьовою 2-й ряд-всі виворітні, 3-й ряд 1-й, 4-й 2-й і так далі. Набираємо на спиці 54 петлі(52 у роботі+2 кромочні). Це довжина жилета разом з коміром (70 см). В'яжемо 28 рядів(28 см). у 29 ряду пров'язуємо 14 петель(18 см), потім закриваємо 14 петель і далі в'яжемо до кінця ряду
Повертаємо роботу, в'яжемо виворітний ряд до закритих петель, провязали і зараз треба набрати кількість петель, які ми закрили, тобто 14 петель. Набираємо на спицю схрещені петлі робочою ниткою і далі продовжуємо в'язання.
У підсумку виходить провязанних 30 рядів.
Наступним кроком -в'язання спинки 40 рядів(40 см). Пров'язав спинку, повторюємо операцію з закриттям петель, як ми вже робили на початку. На закриття і збільшення-2 ряду. І продовжуємо в'язати ще 28 рядів. Закриваємо петлі. Робиться це таким чином: пров'язуємо 2 петлі разом, утворену петлю на правій спиці, перекидаємо на ліву, і знову пров'язуємо дві петлі разом і так далі. Ховаємо кінці ниточок і все - наша жилетка готова. У нас вийшов прямокутник з вирізами пройми і великим коміром.
Підбираємо гарний пояс, гольфик або джемпер, і у нас готовий новий наряд. Можна носити з брюками або спідницею, кому як подобається. Ви будете виглядати стильно і модно, вам буде тепло і затишно!