Як правильно знімати мірки для в'язаного виробу?!
Багато з вас люблять в'язані речі-джемпери, кардигани, шапки. Адже це красиво, тепло і комфортно. А, особливо, якщо ці вироби пов'язані вашими умілими ручками. В магазинах представлений великий вибір різних моделей. Але ні якої светр або кардіган не зрівнятися з ручною роботою. Ви вже вибрали фасон, пряжу, підібрали візерунок, спиці або гачок, зв'язали зразок вашого майбутнього малюнка. І що б втілити свою мрію, потрібно знати, які ж мірки нам знадобляться для правильного розрахунку. Коли розрахунок правильний, тоді ваше виріб відмінно сяде на вашу фігуру. Правильно зняті мірки - це запорука успішно виконаної роботи! Людина, з якого ви будете знімати мірки, повинен стояти вільно, не витягуються і не сутулячись, а в природному положенні, як у житті. Одяг на вимірюваному людині повинна бути тонка, тоді мірки будуть точніше.
Основні мірки:
Ог( обхват грудей)-вимірюється сантиметровою стрічкою, яка йде горизонтально по найбільш виступаючих точках грудей і лопаток.ніг
люблять в'язані речі-джемпери, кардигани, шапки. Адже це красиво, тепло і комфортно. А, особливо, якщо ці вироби пов'язані вашими умілими ручками. В магазинах представлений великий вибір різних моделей. Але ні якої светр або кардіган не зрівнятися з ручною роботою. Ви вже вибрали фасон, пряжу, підібрали візерунок, спиці або гачок, зв'язали зразок вашого майбутнього малюнка. І що б втілити свою мрію, потрібно знати, які ж мірки нам знадобляться для правильного розрахунку. Коли розрахунок правильний, тоді ваше виріб відмінно сяде на вашу фігуру. Правильно зняті мірки - це запорука успішно виконаної роботи! Людина, з якого ви будете знімати мірки, повинен стояти вільно, не витягуються і не сутулячись, а в природному положенні, як у житті. Одяг на вимірюваному людині повинна бути тонка, тоді мірки будуть точніше.
Основні мірки:
Ог( обхват грудей)-вимірюється сантиметровою стрічкою, яка йде горизонтально по найбільш виступаючих точках грудей і лопаток.
Від(обхват талії)-вимірюється по природній лінії талії, щільно обхопивши її сантиметровою стрічкою.
Про(обхват стегон)-вимірюється по самому широкому місцем стегон з урахуванням опуклості живота.
Дтз(довжина спинки до талії)-вимірюється по середині спини від 7-го шийного хребця до талії з урахуванням виступом лопаток.
Діз(довжина виробу)-це мірка Дтз плюс від талії вниз до бажаної довжини.
Ін(довжина руки)- вимірюється за опущеною, трохи зігнутій руці, від кінця плеча до зап'ястя.
Дпл(довжина плеча)-вимірюється від підстави шиї, посередині плеча до плечової кістки.
Оз(обхват зап'ястя)-вимірюється за основи кисті.
Зш(обхват шиї)-вимірюється по основі шиї.
Дтб(довжина від талії до стегон)-вимірюється від лінії талії до лінії стегон.
Ор(обхват руки)-вимірюється при опущеній руці навколо самої повної її частини.
Глг(глибина вирізу горловини)-прокладаємо сантиметрову стрічку від підстави шиї вниз до бажаної величини вирізу.
Цг(центр грудей)-вимірюється між центрами грудних залоз.
Вг(висота грудей)-вимірюється від основи шиї до виступаючої точки грудей.
Дпт(довжина до талії по переду)-стрічку прокладаємо до основи шиї, опускаємо вниз через виступаючу точку грудей до талії.
Шс(ширина спинки)-вимірюється по лопатках від однієї пахвової западини до іншої.
Шп(ширина переду)-стрічку маємо над підставою грудних залоз від однієї пахвової западини до іншої.
Я б вам порадила зняти додаткові мірки:
Дпл від 7-го ш.п.-довжина плеча від 7-го шийного хребця до плечової кісточки. Ця мірка дуже зручна при в'язанні виробів з втачним рукавом. Завдяки їй, у вас завжди окат рукава буде на місці.
Др від 7-го ш(довжина руки від 7-го шийного хребця)-вимірюється від 7-го шийного хребця, через плече до зап'ястя. Ця мерочка вам може стане в нагоді при в'язанні фасону кімоно. Цією міркою я ще користуюся, коли плету вироби з Т-подібним рукавом. Наприклад, зв'язавши спинку, складаєте її навпіл, заміряють і відбираєте ці сантиметри від мірки Ін від 7-го ш. Ви тоді точно будете знати, скільки сантиметрів в'язати рукав.
Ще ми в'яжемо шапки своїм рідним і близьким. Для цього заняття нам теж потрібні мірки. Тут їх не багато.
Огол (обхват голови)-вимірюється від западини під потилицею, проводимо сантиметрову стрічку через вуха, трохи притискаючи їх, через лоб над бровами і по колу до початку нашого сантиметри.
Глибина шапки-міряється від початку мочок, через середину тім'я до початку другого вуха і ділиться навпіл.
Сподіваюся, вам корисна була моя інформація, і ви скористаєтеся моїми порадами. Нехай ваші речі, завдяки правильно знятим мірками, сидять ідеально на вашій фігурі і радують вас.