В'язання шапки з описом
Теплі дні позаду, скоро настануть холоди, і ми почнемо утеплятися - в'язати собі теплі джемпери, кофтинки. Звісно треба подумати і про теплу шапку. Це дуже важлива річ нашого гардеробу. Стоїть питання - яку шапку зв'язати? Яку пряжу підібрати для в'язання шапки? В'яжіть насамперед гарну шапку, яка підійде вам за типом обличчя, формою і довжиною вашого волосся і, звісно ж, вашому стилю одягу. Якщо Ви обиратимете за цим принципом, без сумніву влучите в точку і матимете стильний і яскравий вигляд, коли на вулиці все сумно і нудно!
А зараз подивімося, які шапки модно в'язати і носити в цьому сезоні - це старі добрі зимові в'язані шапки. Вони можуть в'язані спицями або гачком, з відворотом або без нього.
Дуже стильно виглядатимуть шапочки об'ємні, в'язані з товстої пряжі.
Об'єм також можна отримати за рахунок об'ємних кіс або об'ємних малюнків..
Просто мега модно, будуть виглядати шапки-берети і шапки-бінІ.
Доповнити свій образ, підібравши до своєї шапки гарну модель об'ємного шарфу або снуда, в'язаного тим самим малюнком, що й ваша шапка.
За кольором, цього сезону, модниці можуть обрати нейтральні тони, зокрема, чорний, сірий, білий, кавовий або постільні тони. Або підібрати колір пряжі до вашого гардеробу. Шапочки можна прикрашати хутряними помпонами, бісером, стрічками. Яку пряжу вибрати? Підійде вовна або напіввовна. Треба обов'язково дивитися, щоб ниточка була не колюча, щоб вам було комфортно. Вибирайте ниточку м'яку і ніжну. Для нашої шапки я взяла NAKO SPORT WOOL. Це напіввовна (25% вовни, 75% акрилу). Ниточка товста, об'ємна і м'яка. На дотик акрилу не відчувається. Для початку, краще зв'язати зразок. Коли є розрахунки на в'язання, річ виходить з першого разу.
Кількість петель у цьому малюнку кратна 8 + 2 кромочні.
Для початку в'язання, нам потрібно зняти мірку об'єму голови. Сантиметром міряємо: внизу потилиці, проводимо сантиметр через вуха, лоб і по колу до початку нашого сантиметру.
Від цієї мірки віднімаємо 6-8 см. Це залежить від того, яку модель Ви обрали, як шапочка буде прилягати до голови (щільно або трохи вільно). Наша мірка 54 см і ми віднімемо 6 см. - виходить 48 см. За нашим зразком, на 10 см-18 петель. Отже, на нашу шапочку потрібно набрати 86 петель. Малюнок у нас кратний 8. ми додамо 2 петельки, щоб у нас вийшов раппорт, 88 петель+ 2 кромочні=90 петель. Набираємо. Для набору хвостик зробимо подвійним, тоді край буде товщі і красивіше.
Зробіть подвійну ниточку довшою, це нам знадобитися потім. І в'яжемо резинку 2:2. спиці візьміть №3 і в'яжіть 6 см. Пров'язавши резинку, переходимо на основний малюнок-коси. Тут ми міняємо спиці на №5 і в'яжемо не дуже туго. Щоб красиво лягла коса, подивіться, як Ви починали в'язати резинку. Якщо початок ряду виворітні петлі, то в'яжете 2 виворітні. Над лицьовими петлями починаєте в'язати 6 лицьових. У вас захопить 2 лиц., 2 вин. і 2 лиц. Потім знову 2 зн. і знову 6 лиц.
Це перший ряд малюнка. Другий і всі парні ряди в'яжете за малюнком. У третьому ряду схрещуємо петлі, 3 на 3. Зв'язавши 17-18 см (разом з резинкою), робимо убавочки, що б було легше збирати маківку. Спочатку з 6-ти петель коси робимо 4, один ряд в'яжемо по малюнку. Наступним кроком, ми з чотирьох робимо 2 петлі і в виворітному ряді пров'язуємо одну виворітну петлю і одну лицьову петлю разом виворітною. І все, наша шапочка майже готова.
Залишилося зібрати верх на ниточку і зшити, тут нам знадобиться наша подвійна ниточка з набірного краю, яку ми залишили довшою. Ми розріжемо одну нитку.
Заправимо короткий кінець нитки, а в довгу заправимо голочку і будемо стикувати краї, підхоплюючи петельку то з одного краю, то з іншого. І, таким чином, у нас не буде видно шва, і робота буде акуратна.
Для збору петель, краще взяти ниточку міцніше, що б вона не порвалася при стягуванні. І у нас вийшла гарна маківка.
Все, наша шапочка готова, вийшла красива, ніжна і м'яка. І я думаю, що цю шапку зможе зв'язати навіть не досвідчена в'язальниця, але доклавши трохи терпіння і вміння, у вас все вийде! Адже це зроблено вашими ручками, а це немало важливо! І вам не страшні ніякі морози! В'яжіть, творіть і всього вам доброго!