Пряжа з кашеміром
За весь час існування такого виду рукоділля як в'язання, було зроблено величезну кількість найрізноманітнішої пряжі! Зараз на прилавках рукодільних магазинів можна знайти пряжу з такими складами, про які рік тому ви і подумати не могли! Одним із самих ніжних, повітряних і дуже теплих видів пряжі є пряжа з кашеміром. Кашемір – це дуже делікатний матеріал, що вимагає особливого догляду! Як доглядати за виробами з кашеміру, на що варто звернути увагу при в'язанні з такої пряжі і що взагалі таке кашемір?
Що таке кашемір?
Кашемір проводиться з підшерстя кіз, що мешкають в гірських районах Азії. З однієї кози в рік можна отримати не більше 150 грам кашеміру, тому даний матеріал досить дорогий і цінний. Кашемір абсолютно не колючий, стійкий до утворення катишек, і, що найдивовижніше – він не викликає алергії та подразнення шкіри! Не дивлячись на тонку структуру полотна, вироби з кашеміру мають низьку теплопровідність, саме тому вони дуже теплі і відмінно підходять для холодної пори року. На кашемірових виробах майже не утворюються катишки, тому воно довгий час зберігає первозданний вигляд. А при належному догляді кашемірове виріб прослужить вам довгі роки!
Як і що в'язати з кашеміру?
100% кашемірову пряжу варто використовувати для в'язання хусток, шалей, суконь, гольфів і светрів. Для в'язання виробів, які будуть пов'язані по фігурі, а також хусток і шалей в'яжіть в одну-дві нитки. Для виробів «оверсайз» зі складними візерунками рекомендуємо додати до кашемір мериносовую, бавовняну пряжу, або пряжу з вмістом акрилу. Таким чином виріб будемо менше м'ятися і буде добре тримати форму. Але, при цьому, не втратить найголовніші властивості кашеміру (якщо в'язати кашемір в 2-4 нитки)! Щільність в'язання у виробів з кашеміру (навіть якщо він з додаванням інших волокон) повинна бути середня, тоді нитка розпушити і розкриється в полотні.
Витрата у кашеміру досить невеликий. На жіночий светр приблизно 42 розміру знадобиться від 150 до 250 грамів, а на дитячий светр від 100 до 150 грам.
Як доглядати за в'язаними виробами з кашеміру?
Догляд за виробами, пов'язаними вручну відрізняється від догляду за фабричними виробами з того ж матеріалу. Прати кашемірові вироби ручної роботи можна тільки вручну при температурі 30-35 градусів Цельсія. У воду додайте спеціальний засіб по догляду за вовняними виробами. Так як кашемірова пряжа часто імпортується до нас з Італії, де проходить спеціальну обробку, при першій пранні додайте у воду оцет, щоб прибрати з нитки обробку. Залиште в такому розчині виріб на 20-30 хвилин. Після прополощіть виріб. Після прання загорніть ваш виріб в рушник, а потім розкладіть його на плоскій поверхні, надавши необхідну форму і залиште висихати.