Кольори пряжі
Пряжа буває найрізноманітнішого забарвленя! Щоб виділятися, виробники виготовляють багату кольору гаму своєї пряжі: меланжеву, твидовую, однотонну та секційного фарбування. Кожна з цих забарвлень володіє своїми особливостями і може виглядати абсолютно по-різному в одному і тому ж виробі! Тому в способах фарбування пряжі важливо розбиратися не тільки початківцям, але і досвідченим в'язальницям.
Однотонна пряжа
Це, звичайно ж, найпоширеніший вид виготовлення та фарбування пряжі. Після обробки нитки, пряжа та волокно забарвлюється в потрібний колір у спеціалізованих апаратах, де використовуються активні сертифіковані барвники. Однотонна пряжа дуже універсальна, тому що ми можемо не тільки зв'язати виріб в одному кольорі, а й скомбінувати відтінки так, як нам подобається і, зрештою, отримати бажаний варіант!
Пряжа секційного фарбування - «батік» або «мультиколор»
Це такий спосіб фарбування пряжі, при якому нитка фарбується окремими секціями. При цьому форматі виходить дуже красива кольорова пряжа з плавними або різкими переходами з одного відтінку в інший. Секції можуть бути різних розмірів: дуже короткими або довгими. При виборі пряжі секційного фарбування для вашого виробу, зверніть увагу на довжину секцій, адже якщо Ви хочете зв'язати топ на літо з пряжі довгими секціями, швидше за все Ваш виріб вмістить максимум з 2-3 кольори, замість, наприклад, 6 секцій. Часто таку пряжу«мультиколор» використовують для в'язання шалей, пледів, светрів, суконь і спідниць.
Меланжева пряжа
Початківці в'язальниці часто плутають меланжеву пряжу з пряжею секційного фарбування. У чому ж їх відмінність? Меланжева пряжа – це пряжа, яка складається з декількох волокон різного кольору, скручених між собою. У той час як "батік" – це одна нитка, пофарбована в різні кольори. Меланжева пряжа є різних складів, в'язати з неї можна все, що завгодно! Так само як і пряжа секційного фарбування, відмінно підійде для дитячого в'язання і зробить наряд вашого малюка яскравим та барвистим.
Твідова пряжа
Це тип пряжі, який являє собою контрастують квітчасті плями на однотонному фоні. Вкраплення можуть бути самого різного розміру і кольорів. Зазвичай, у готовому виробі утворює м'яке, тепле і щільне полотно, яке виглядає дуже незвично і красиво, завдяки кольоровим вкрапленнями.