Скарбничка, скарбничка! В'яжемо скарбничку з трикотажної пряжі гачком.
Скарбничка, скарбничка. В'яжемо скарбничку гачком.
У кожного є мрія, на яку постійно не вистачає засобів. Я думаю, у кожного вдома скарбничка куди ми опускаємо монетки або, якщо дозволяє, паперові купюри. Що таке скарбничка-це ящичок з прорізом для опускання монет з метою їх накопичення.
Історія скарбнички починається ще в Стародавній Греції. До цієї епохи відносять найдавнішу скарбничку, яка збереглася. Ця реліквія була виконана у вигляді храму з прорізом для грошей.
Скарбничка, на думку багатьох,-це мила свинка для зберігання грошей. Свиня "pig", з мови шотландців, перекладається не тільки як свиня, але як глиняний горщик. Тому і стали створювати скарбнички у вигляді тварин. У давнину під скарбнички використовували глечики або кубушки з вузьким горлечком. Нерідко, після, наповнення, шийку заливали воском і ховали в затишне місце. Скарбнички з прорізом випускалися самих різних форм і розмірів. Відмінністю цієї скарбнички від більш пізніх моделей, була її одноразовість. Після заповнення, треба було розбити скарбничку, щоб доспати гроші. Навіть якщо вона була виготовлена з дорогих матеріалів. Сучасний варіант скарбнички доповнено отвором, щоб дістати монети.
З чого ж робили скарбнички:
кераміка-перший матеріал для скарбнички і все ще популярний.
фарфор-дорогий матеріал для вишуканих скарбничок. З тих пір, як налагодилася торгівля з Китаєм, з'явилися перші порцелянові скарбнички. Витончену красу доводилося розбивати.
пластик-легкий і міцний матеріал, який завоював популярність 60-ті р. Скарбнички з пластику багаторазові і радують різноманітністю форм і забарвлень.
дерево-сувенірний матеріал.
метал-сучасний матеріал. Жерстяні банки-скарбнички були популярні в СРСР.
В наш час існують скарбнички-банкомати з електронним лічильником, які відразу підраховують суму накопичень. А є ще більш дивні скарбнички-Наприклад, скарбничка <> від компанії Tomy Co Ltd. Така скарбничка може вибухнути, якщо власник раптом випадково пропустить строк чергового внеску.
Але так як ми вміємо в'язати. ми зв'яжемо відмінну скарбничку самі.
Для її виготовлення знадобиться нам трикотажна пряжа для в'язання Bobilon medium 7-9 мм., гачок розміром 5 мм і 7 мм, дерев'яні дно і верх, ножиці або кусачки, ну і, звичайно ж ваше бажання творити.
Починаємо в'язання гачком №5. Обв'язуємо денце, стовпчиками без накиду.
Отриманий ряд пройдемо з'єднувальними петлями. для зміцнення низу і для краси.
Тепер переходимо на гачок №7. Наступний ряд в'яжемо стовпчиками без накиду. В кінці ряду з'єднувальна петля.
В'яжемо скарбничку по спіралі, без петель підйому.
Вся скарбничка в'яжеться лицьовими петлями гачком.
Для цього вводимо гачок не в ланцюжок попереднього ряду, а безпосередньо в петлю, витягуємо робочу нитку і пров'язуємо далі як стовпчик без накиду. Так в'яжемо потрібну висоту скарбнички, за бажанням, яку вам потрібно.
Останній ряд з'єднуємо сполучної петлею. Обрізаємо і закріплюємо нитку з вивороту.
Переходимо до верху. Обв'язуємо коло стовпчиками без накиду, так само, як ми робили низ.
Наступний крок-це з'єднання верху з самої скарбничкою з'єднувальними стовпчиками. Петля на гачку, вводимо гачок в останній ряд скарбнички, витягуємо петлю робочої нитки. Таким чином, вводимо гачок в петлі верху і низу і витягуємо робочу нитку через всі петлі.
В кінці обрізаємо нитку, з'єднуємо сполучної петлею. Закріплюємо нитку і виводимо в середину скарбнички.
Главно зробити все так, щоб ви змогли знайти край, щоб можна було розпустити і дістати ваші накопичення. Така скарбничка багаторазового використання-розбещена край знову з'єднують і користуєтеся далі. І пам'ятайте, скарбничка-річ безсмертна.